adplus-dvertising

İBB’ye bağlı şirketin ‘sahte’ dediği belge ‘gerçek’ çıktı

Binali Yıldırım ile çektirdiği fotoğraf sebebiyle İBB’ye bağlı güvenlik şirketi tarafından işten atıldığını öne süren Uğur Yaman’ın, doktordan aldığı ve sahte olduğu ileri sürülen belgenin gerçek olduğuna Cumhuriyet Savcılığı karar verdi.
Takip et
İBB’ye bağlı şirketin ‘sahte’ dediği belge ‘gerçek’ çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Metro İstanbul Ulaşıma ait güvenlik firması kadrosunda güvenlik görevlisi olarak çalışan Uğur Yaman, 2020 senesinin ilk aylarında işinden kovuldu. İddiaya göre, çalıştığı güvenlik firması, Uğur Yaman’a 2019 senesinde AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmasına tepki gösterdi.

Uğur Yaman ise, kronik rahatsızlığı sebebiyle ‘idari izinli’ olduğunu ve fotoğrafı paylaşmasında bir sakınca olmadığı ifade etti. Şirket yetkilileri Uğur Yaman’ın doktordan aldığı ve üstünde “Hasta kronik rahatsızlığı olduğu için idari izin verilmesinde sakınca yoktur” görüşünün yer aldığı hasta muayene formunun sahte olduğu gerekçesiyle işten kovarak, hakkında dava açtı. Uğur Yaman işsiz kalınca memleketi Adıyaman’a geldi.

Adıyaman’a da iş bulamayan Uğur Yaman, çaresiz bir biçimde adli soruşturmanın tamamlanmasını bekledi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ardından, Uğur Yaman’a verilen belgenin sahte olmadığı doktor ifadesi ve imzalarla gün yüzüne çıktı. Savcılık kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Uğur Yaman, savcılığın verdiği bu karar ile işe dönmek ve tazminatını almak için açtığı davada 26 Nisan tarihinde kanıt olarak sunacak.

İBB’ye bağlı şirketin ‘sahte’ dediği belge ‘gerçek’ çıktı

Mahkemeyi de kazanırsa tekrar İstanbul’daki işine dönecek olan Uğur Yaman, “Metroda güvenlik görevlisi olarak çalışıyordum. Küçükçekmece’de AK Parti’nin mahalle, tanıtım ve SKM başkanlığı görevinde bulundum. Seçimlerde Binali Yıldırım ile çekmiş olduğum bir adet fotoğraf vardı. Onu sosyal medyada paylaşınca beni ifşa ettiler.

O fotoğrafı sosyal medyada paylaşınca beni firmadaki müdürlerim çağırdı. Bu fotoğrafı ne hakla paylaşırsın, yasak olduğunu bilmiyor musun, dediler. Pandemide idari izin raporu vardı. Kronik hastalığım olduğum rapor vardı. Raporlu olduğum halde beni izne çıkarmadılar. Raporu aldığım doktoru arayarak bu raporu vermediğini söylemesini istediler. Doktora ahlaksız teklifte bulundular ama doktor kabul etmedi. Benim hakkımda sahte belgeden işlem başlattılar.

Hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulundular. Doktor savcılıkta imzanın kendisine ait olduğunu söyleyince ve belgenin gerçek olduğu gün yüzüne çıktı. Ortalama 18 aydır işsizim. Bu raporla da 26 Nisan’da ki duruşmamda hakimin karşısına çıkıp bu raporu sunacağım. Çünkü, işten çıkış nedenimi sahte rapor diyerek söylemişlerdi. Raporda şimdi gerçek olduğu gün yüzüne çıktı. Mahkeme sonrası inşallah işe dönüş ve tazminatlarımızı alacağız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.