adplus-dvertising

İBB’ye ait spor tesisinde klor gazı sızıntısı! 5 kişi zehirlendi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Esenler Spor Kompleksi’nde klor borusunun patlaması neticesi 6 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
Takip et
İBB’ye ait spor tesisinde klor gazı sızıntısı! 5 kişi zehirlendi…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olayın şahit olan bir şahıs ise “Arkadaşlarımızın vaziyeti kötü. Havuzda önce bir şey yoktu. Sonradan göz yanması, boğaz yanması oldu. Herkes öksürmeye başladı. Sonra birileri geldi ve dışarı çıkardı herkesi” ifadelerini kullandı.

Olay, 21.45 sıralarında Esenler Kemer Mahallesi 939’uncu Sokak üstünde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne ait Esenler Spor Kompleksi’nde yaşandı. İddiaya göre, spor kompleksi içindeki yüzme havuzunda kullanılan klor borusu patladı. Patlamanın etkisiyle klor gazı çevreye yayıldı.

6 KİŞİ KLORDAN ZEHİRLENDİ

İhbar üstüne olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. 6 kişi, yayılan klor gazından zehirlendi. Görevliler tarafından dışarıya çıkan 6 kişiye, korucuyu giysi giyen sağlık ekipleri müdahale etti. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan 6 kişi, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ve itfaiye ekipleri spor kompleksi içinde inceleme yaptı.

“EĞER GEÇ KALSAYDIK DAHA KÖTÜ ŞEYLER OLABİLİRDİ”

Olayın görgü tanıklarından Umut Sevgin, “Bu kadar arkadaşımız mağdur. Klor borusu patladı. Nasıl bir amatörlüktür anlamadım. Bu kadar insanın canı sıkıntıda. Eğer geç kalsaydık daha kötü şeyler olabilirdi. Biz içerdeydik ancak arkadaşlarımızı gördükten sonra girmedik havuza.” şeklinde konuştu.

“ARKADAŞLARIMIZIN VAZIYETI KÖTÜ”

Açıklamalarına devam eden Sevgin, “Arkadaşlarımızın vaziyeti kötü. Havuzda önce bir şey yoktu. Sonradan göz yanması, boğaz yanması oldu. Herkes öksürmeye başladı. Sonra birileri geldi ve dışarı çıkardı herkesi” ifadelerini kullandı.

“ACİL OLARAK HASTANEYE KALDIRIYORLAR”

Yeğeninin klordan etkilendiğini söyleyen Vedat Demir, “Ben evdeydim. Bacanağım beni aradı. Yeğenim havuzda yüzerken klordan zehirlendiğini belirtti. Şu anda acil olarak hastaneye kaldırıyorlar” şeklinde konuştu. Olayla alakalı inceleme başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.