adplus-dvertising

İBB’den, “Mescit Kapattılar” Haberlerine Cevap Geldi

Bugün bazı yayın organlarında çıkan "İBB mescit kapattı" haberlerine cevap geldi. İBB'den yapılan açıklamada, mescit sadece ibadet saatlerinde açık denildi.
Takip et
İBB’den, “Mescit Kapattılar” Haberlerine Cevap Geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İBB, bugün bazı basın-yayın organlarında çıkan “İBB mescidi kapattı” haberleri ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklama ile bu iddialar yalanlandı.

MESCİT SADECE İBADET SAATLERİNDE AÇIK

Habere konu olan Kadıköy Uzunçayır metrobüs durağındaki mescidin, ibadet saatlerinde açık olduğu kaydedilen açıklamada, “Sabah namazı saatinde açılan mescit, yalnızca vakit çıktığında kapatılmakta, ardından öğle ezanından gece 22.00’ye dek açık tutulmaktadır. Bu uygulama 3 senedir aynı biçimde sürmektedir.” denildi.

“AMACINA UYGUN OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR”

Açıklamada şunlar da yazıldı:

“Mescitlerin bazen, başta madde bağımlıları olmak üzere, amacı haricinde kullanılmak istenmesi sebebiyle, güvenlik personelleri ve vatandaşlar zorluk yaşıyor. Vakit haricinde mescitlerin kapalı kalmasının da en büyük nedeni budur. Ayrıca, vakit haricinde namaz kılmak isteyen vatandaşlarımız için diğer mescidimiz devamlı açık tutulmaktadır. Personelden istenmesi durumunda yardımcı olunmaktadır. Söz hususu mescitlerin kuruluş amacı, dileyen vatandaşların ibadetlerini yapabilmesinin sağlanmasıdır. Kullanım amacına uygunluğun sağlanmasıyla hizmet sürmektedir. Uygulama bugüne dek yukarıda kaydedildiği biçimde devam etmiştir. Yeni bir uygulama söz konusu değildir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.