İBB’den İstanbul’a Fırtına Uyarısı! Bu Gece Başlayacak

İBB'den yapılan açıklamada dün gece İstanbul'u etkisi altına alan yağış ve fırtınanın bu gece yeniden başlayacağı bildirildi.
İBB’den İstanbul’a Fırtına Uyarısı! Bu Gece Başlayacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dün gece saatlerinde başlayan ve sabaha dek devam eden fırtınanın bugün akşam saatlerinde yeniden başlamasının ve pazar günü de etkisini hissettirmesini beklediklerini duyurdu. Gece saatlerinde çıkan fırtınada 18 evin çatısının uçtuğunu, 32 ağacın söküldüğünü ve 28 evi su bastığını açıklayan İBB, İstanbullulara dikkatli olmaları konusunda çağrı yaptı.

FIRTINA BOĞAZ ÇEVRESİNDE ŞİDDETLİ OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden paylaşılan açıklamada, yağmur ve fırtınanın saat 02.00’den itibaren özellikle Boğaz etrafındaki Beşiktaş, Beykoz, Üsküdar, Sarıyer, Beyoğlu ve Fatih’te etkili olduğu bildirildi.

Açıklamada, Kadıköy, Tuzla, Kartal, Maltepe, Ümraniye, Sultanbeyli, Şile, Kağıthane, Bayrampaşa, Güngören, Bakırköy, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Çatalca’da da kuvvetli yağmur ve rüzgarın gece süresince devam ettiği bildirildi.

18 EVİN ÇATISI UÇTU

Yağışlar ve fırtına sebebiyle büyük kısmı Boğaz etrafında olmak üzere İstanbul çapında 18 evin çatısının uçtuğu, 32 ağacın devrildiği ve 28 evi su bastığı bildirildi. Yağış sebebiyle bir aracın da zarar gördüğü kaydedildi.

SICAKLIKLAR 10 DERECE BİRDEN DÜŞTÜ

Öte taraftan, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece kentin batısında metrekareye ortalama 10 ila 35 kg arasında yağış düştüğü açıklanırken “En yoğun yağış Beylikdüzü Haramidere ve Güngören Davutpaşa bölgelerinde oldu. Çok kısa bir süre zarfında metrekareye ortalama 10 – 12 kg yağmur düştü. Yağışla beraber kuzeyli taraflardan (Karayel-Poyraz) şiddetlenen rüzgâr sebebi ile dün 30 dereceler civarında olan hava sıcaklıkları 8-10 derece düşerek mevsim normallerine geldi” denildi.

BU GECE YENİDEN BAŞLAYACAK

Öğle saatlerinden itibaren sakinleşen yağmurun akşam saatlerinden itibaren tekrar etkili olması beklendiği bildirilirken pazar günü de devam edeceği tahmin edilen yağışın pazartesi gününden itibaren İstanbul’u terk edeceği belirtildi. Hava sıcaklığının ise önümüzdeki hafta süresince gece 14-16, gündüz 19-23 derece civarında olacağı bildirildi.

  • fırtına
  • hava durumu
  • ibb
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.