İBB’den 30 Ağustos Müjdesi

9 Ağustos 2019, 11:51 tarihinde eklendi

15 Temmuz Demokrasi Bayramı'nda ulaşımın ücretsiz yapılmasının ardından vatandaşlar 30 Ağustos'ta ulaşımın ücretsiz olup olmayacağını merak ediyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı bir açıklama ile Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı için toplu taşımanın ücretsiz olacağının müjdesini verdi.

İBB’den 30 Ağustos Müjdesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre AK Parti ve CHP’nin ortak kararı ile Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu ulaşımın yapıldığı araçların ücretsiz olmasına karar verdiğini açıkladı.

Açıklamada İstanbulkart’ın kullanıldığı tüm araçların ücretsiz olacağı ve bu uygulamanın bütçesinin İBB’den karşılanacağı da bildirildi. Uygulamada belediyeye bağlı tüm toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağı belirtilirken havaalanı araçlarının  uygulama dışında kalacağının altı çizildi.

BAYRAMDA KESİM ALANLARINA SEFERLER DÜZENLENECEK

Belediye tarafından yapılan duyuruda belediyenin Avrupa ve Anadolu’da belirlediği kesim noktarına İETT otobüslerinin sefer düzenleyeceği açıklandı. Bu düzenleme ile belediye vatandaşların mağduriyetini en aza indirmeyi amaçladığını belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.