adplus-dvertising

İBB yaya yolunu İSPARK’ a çevirdi: Esnaf yolu saksılarla kapattı

Ümraniye’de, İBB tarafından trafiğe kapatılarak yaya yolu yapılacağı belirtilen alana İSPARK kuruldu. Çevre esnafıysa mağdur olduğunu söyleyerek İSPARK girişini, forklift makinasıyla taşıdığı saksılarla kapattı. İSPARK girişini kapatan esnaf eylem yaptı.
Takip et
İBB yaya yolunu İSPARK’ a çevirdi: Esnaf yolu saksılarla kapattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ümraniye’de trafik akışı olan caddeyi kapatarak yaya yolu yapılacağını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların tamamlanmasıyla beraber alanı İSPARK’a çevirdi. Yapılan düzenleme sonrası çevre esnafı mağdur olduğunu söyleyerek alanın yaya yoluna çevrilmesini istedi. Bir grup esnaf, getirdikleri forklift aracıyla tonlarca ağırlıktaki saksıları İSPARK önüne koydurarak girişleri kapattı.

İBB yaya yolunu İSPARK’ a çevirdi: Esnaf yolu saksılarla kapattı

“İSPARK girişini kapattık”
Konuyla alakalı lüzumlu şikayetlerde bulunduklarını fakat geri dönüş alamadıklarını söyleyen çevre esnafı Abdurrahman Demir, “Biz aylardır bu problemle uğraşıyoruz. İSPARK yaya yolu dediği yeri araçlarla işgal etti. Buradaki ağaç yoğunluğu bizim işlerimizi etkiledi. Bizde bu nedenle İSPARK girişini kapattık. Biz bu konu için lüzumlu yerlere başvuru ettik. Kimse bize yardımcı olmadı. Bizde esnaf arkadaşlarla bir karar alarak burayı araç girişine kapattık. Biz burada otopark istemiyoruz. Yaya yolu olacağı belirtilen alana İSPARK yapmak ne kadar doğru” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.