İBB, Şehir Hatları vapurlarında indirim yaptı!

Şehir Hatları vapurları bedava mı? İBB, tarafından Şehir Hatları vapurları için fiyatları yeniden düzenlendi. İBB, düzenlemeyle koronavirüs nedeniyle oluşacak yoğunluğun önüne geçmeyi planlıyor. Buna göre şehir hatlarında bazı seferler 5 kuruş üzerinden yapılacak. Ada seferleri ise bu indirimlere dahil değil.
Takip et
İBB, Şehir Hatları vapurlarında indirim yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) teklifi üstüne Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bugün oy birliğiyle vapur hatlarının ücret tarifesinde indirime gitti. Şehir Hatları vapurlarında ücret tarifesi, 31 Ağustos 2020 tarihine kadar 10:00-16:00 saatleri arasında 5 kuruş olacak biçimde tekrardan fiyatlandırıldı.

Adalar seferleri indirimden muaf tutulurken, indirim yapılan hatlar şunlar oldu: Üsküdar-Eminönü, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş ve 3 iskeleden fazla uğramalı hatlar.

Kararı sosyal medya hesabından duyuran İBB CHP Meclis Grubu Yönetim Kurulu Mensubu ve Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, bu uygulamayla deniz ulaşımının özendirilmesinin amaçlandığını söyledi.

İBB, Şehir Hatları vapurlarında indirim yaptı!

NORMAL ÜCRETLER 4 TL İLE 1,70 ARASINDA

Teklif metninde “İstanbul’da deniz ulaşımını yaygınlaştırmak, geliştirmek ve Covid-19 bulaşılık riskinin en aza indirilmesi maksadıyla esnek çalışma saatlerinin desteklenmesi ve yolcuların toplu ulaşım araçlarını zirve saatleri dışında kullanmalarının teşvik edilmesinin” amaçlandığı ifade edildi.

Vapurlarda Adalar hariç mevcut ücret tarifesi şu şekilde:

İBB, Şehir Hatları vapurlarında indirim yaptı!

TOPLU ULAŞIMDA DENİZİN PAYI YÜZDE 2,1

İstanbul İstatistik Ofisi’nin açıkladığı bilgilere göre, 2020 senesi mayıs ayı için akıllı bilet bindilerinin yüzde 52,9’u lastik tekerlekli toplu taşımayı, yüzde 25,7’si metro-tramvayı, yüzde 13,3’ü metrobüs’ü, yüzde 5,9’u Marmaray’ı ve yüzde 2,1’i ise deniz yolunu tercih etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.