İBB meclisi kararını verdi! Aylık öğrenci akbili 40 TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinin Mayıs ayı toplanmasından ulaşım ve su fiyatları indirimi haberi geldi. Su fiyatlarında indirime gidildiği ve aylık öğrenci İstanbulkart ücretinin 40 TL olduğu açıklandı. Detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.


İBB meclisi kararını verdi! Aylık öğrenci akbili 40 TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisi tarafından alınan karara göre artık aylık öğrenci akbili ücreti 40 TL oldu. Uzun zamandır 85 TL’ye yapılan aylık akbil ücretine indirim gelmesi milyonlarca öğrencinin yüzünü güldürdü. Habere sevinen sadece öğrenciler değil, çocuğunu daha iyi bir eğitim için İstanbul’a gönderen ebeveynlerde oldu. Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının iptal edilmesinden önce, İmamoğlu öğrenci akbilinin aylık ücretinin 50 TL olması için konuyu meclise taşınmıştı. İBB meclisinde bulunan Ak Parti üyeleri ise duruma tepki göstererek, fiyatın 50 TL değil, 40 TL olmasını istemişti.

İBB MECLİSİ MAYIS AYINDA KARARINI VERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün tekrar toplanarak bazı kararlar verdi. Verilen kararlar arasında ulaşım, su ve abonelik fiyatları gibi birçok konu konuşuldu. Meclisten çıkan karar ile birlikte aylık öğrenci akbili ücreti 40 TL olurken, suya da yüzde 40 indirim geldi. Bireysel su aboneliklerde yüzde 46’ya kadar, iş yerlerinde ise yüzde 10’a kadar indirim olacak.Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, alınan kararların kendi başarısını olduğunu söyledi. Şuanda İBB yönetiminde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya var.

19 MAYIS’TA ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK

Meclisin toplanması ile birlikte masaya yatırılan konular arasında, 19 Mayıs’ta geçerli olacak ücret tarifesi de konuşuldu. Özel ve resmi tatillerde, İstanbul’da ulaşım genelde yüzde 50 indirimli olarak sağlanıyordu. 19 Mayıs Spor ve Gençlik Bayramında ulaşım İstanbul’da tamamen ücretsiz olacak. Ücretsiz olarak kullanılacak toplu taşıma araçları, İstanbul sınırları içerisinde İstanbulkart ile kullanılabilen bütün araçları kapsıyor.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Amazon’dan devrim gibi karar! İstifa edene 10 bin dolar maaş verecek

Amazon’dan devrim gibi karar! İstifa edene 10 bin dolar maaş verecek

Amazon'dan herkesi şaşırtan açıklama az önce geldi. Şirket, istifa edip kendi dağıtım şirketini kuran personellerine ilk olarak şirket açmak için maddi destek ve daha sonrasında da 10 bin dolar maaş verecek. Yüzlerce personel istifa etmek için gün sayıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.