adplus-dvertising

İBB Meclis’i Binayı Yeşilay’a Verdi

İBB Meclisi aldığı karar ile Yeşilay'a 25 yıl bedelsiz olarak kullanabileceği bina tahsis etti. Binanın tahsisi kararı AK Parti'li üyelerin oylarıyla kabul edildi.
Takip et
İBB Meclis’i Binayı Yeşilay’a Verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında CHP tarafından ‘Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’ kurulması yönündeki öneriye AK Parti’li üyelerce karşı çıkılmıştı. Bu durum sonrasında tepki alan AK Parti’li üyeler gelen tepkiler sonucunda yaptıkları açıklamada, Mayıs toplantısında ‘Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Daire Başkanlığı’nın kurulması yönünde öneride bulunacaklarını belirtmişlerdi.

Mayıs ayında teklife sunulan öneri, İBB Meclis’i tarafından Eylül ayı oturumlarında karara bağlandı.

BAŞKANLIĞIN ADI DEĞİŞTİ

Eylül ayı toplantısında çıkan kararda İBB bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın adı ‘Sosyal Hizmetler ve Bağımlılıkla Mücadele Daire Başkanlığı’ olarak değiştirildi. Bir başka karar da ise bu başkanlığa bağlı olarak ‘Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Müdürlüğü’ kurulması oy birliği ile kabul edildi.

Aynı toplantıda, İBB tarafından yaptırılan bir binanın bağımlılıkla mücadele eğitim merkezi olarak kullanılması için 25 yıllığına bedelsiz olarak Yeşilay’a verilmesi de gündeme geldi. Bu karara CHP’li üyeler karşı çıktı ve Hukuk Komisyonu üyesi olan CHP’li Ülkü Sakalar, “Elbette Yeşilay’a karşı değiliz. Yeşilay’a birçok kurum ve kuruluş kaynak aktarımında bulunuyor. Ama yeni kurulan daire başkanlığının kaynağa ihtiyacı olması nedeniyle bu binanın yeni daire başkanlığına tahsis edilmesi daha doğru olacaktır” açıklamasını yaptı.

Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AK Partili üyelerin oyları ile binanın 25 yıl boyunca bedelsiz olarak Yeşilay’a verilmesine karar verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.