İBB, Koç Holding’e Bağlı Otokoç’tan 140 Araç Kiraladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koç Holding'e bağlı Otokoç'tan 3 aylığına 140 adet araç kiraladı. İhalenin bedeli 1.152.810 TL.

Seçim sürecinde ve 23 Haziranın sonrasında israf açıklamaları yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul’da meydana gelen depremin ardından, ihale duyurusu yapmadan ‘acil ihtiyaç’ çerçevesinde 1 milyon liralık araç aldığı iddia edildi. Devamında da 140 tane araç için yeni bir ihale paylaşıldı. Seçim dönemi süresince Ekrem İmamoğlu ile ilişkileri gündemde olan Koç Holding’e ihalenin verildiği bildirildi. İhaleyi alan şirket Otokoç oldu.

FAZLA ARAÇLARI YENİKAPI’DA SERGİLEMİŞTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eylül ayında ‘israf’ iddiası ile Yenikapı’ya götürdüğü araçlarla alakalı “Bunlar fazla. İsraf olmasın diye bu araçları kullanmayacağız” sözlerini kullanmıştı.

O çıkıştan yalnızca birkaç gün sonra İETT üstünden araç kiralama ihalesine gidilmiş ve bu durumun gündeme gelmesinin ardından apar topar iptal edilmişti.

26 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da endişeye sebep olan depremle beraber hem Megakent’in hem de Türkiye’nin gündemi değişti.

DEPREMDEN SONRA İHALEYE GİDİLDİ

Depreme karşı alınacak tedbirler ve hasar belirleme çalışmaları gerçekleştirilirken İBB, aynı gün apar topar araç kiraladı.

“Doğal afetler, salgın hastalıklar, can ya da mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen ya da idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların meydana gelmesinin ardından ihalenin ivedi olarak yapılmasının mecburi olması” maddesinden faydalanarak yapılan ihalede, 1.152.810 TL karşılığında 3 aylığına araç kiralandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı