İBB Kış Tarifesine Geçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Okulların 9 Eylül’de açılmasıyla birlikte 9 Eylül Pazartesi günü kış tarifesine geçileceğini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama ile İETT’nin 9 Eylül Pazartesi günü, kış tarifesine geçeceğini duyurdu. Açıklamada şuan için mevcut  5 bin 45 otobüs ve 460 metrobüs ile hizmet verildiği ancak, 9 Eylül Pazartesi günü itibariyle kış tarifesine geçilmesiyle birlikte bu sayının artacağı açıklandı.

BAKIMA ALINAN OTOBÜSLER DE KULLANILACAK

İETT’nin yaz aylarında bakıma alınan 284 otobüs ile 60 metrobüs de, kış tarifesinin uygulamaya alınmasıyla birlikte trafiğe çıkacak. 9 Eylül Pazartesi gününden itibaren otobüs seferlerine 3862 adete sefer daha eklenecek. Bu eklemelerin ardından sefer sayısının gün içerisinde 48 bin 763 olacağı açıklandı.

24 SAAT ULAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, ulaşımı 24 saat yapması ile birlikte gece saatlerinde de ek seferler olacak. Ayrıca İstanbul içinde, trafik ulaşımının ve akışının takip edilebileceği www.iett.istanbul ve Mobiett uygulamalarından kış saati uygulamasını takip etmek de mümkün olacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı