İBB başkanı İmamoğlu müjdeyi verdi! %40 indirim yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesaplarından İstanbul’da yaşayan halka hangi hizmetlerin indirimli vereceğini açıklaması sonucunda vatandaşın yüzü güldü. Ulaşımda tamamen ücretsiz günler, suya %40 indirim ve diğer indirimlere dair detayları haberimizde açıkladık.


İBB başkanı İmamoğlu müjdeyi verdi! %40 indirim yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından daha önce vaat ettiği şeylerin müjdesini verdi. Başkanın açıklamalarına göre İstanbul’da yaşayan vatandaşı çok ciddi bir indirim bekliyor. Uzun zamandır sürekli olarak zam haberleri ile karşılaşan İstanbul halkının yüzü gülmeye başladı çünkü bu tür indirim haberlerine vatandaşın çok fazla ihtiyacı vardı. Ekrem İmamoğlu daha önce vaat ettiği aylık akbil öğrenci ücretinin 85 TL’den 50 TL’ye düşürülmesi vaadine yenilerini ekledi.

SU FİYATINA %40 İNDİRİM YAPILIYOR

Sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, sadece konutlarda tüketilen su için indirim haberini paylaştı. Açıklamaya göre bireysel abonelikler için suyun ilk 20 m3’ünde %40 oranında indirime gidilmesine karar verildi. Bu karar neticesinde su faturaları eskisinden daha az gelecek. İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları bu yönde oldu fakat halen somut bir adım atılmadı. Vatandaş somut adımın atılıp, indirimlerin uygulanacağı günü iple çekiyor.

ULAŞIM TAMAMEN ÜCRETSİZ OLACAK

Vaat edilen konulardan birisi ise ulaşım konusunda oldu. Öğrenci akbilinin aylık 50 TL olması haberinden sonra, toplu taşımaların tamamen ücretsiz olacağı günlerde açıklandı. Dini, resmi ve milli bayramlarda toplu taşımanın tamamen ücretsiz olacağı da yine İmamoğlu’nun vaatlerin arasında yer aldı. Bahsi geçen bayramlarda ulaşım daha öncesinde yüzde 50 indirimli olarak yapılıyordu. Ulaşım konusunda standart ücretlerin değişikliği ile ilgili haber bekleyen vatandaşa Ekrem İmamoğlu’ndan herhangi bir cevap henüz gelmedi.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İBB meclisi kararını verdi! Aylık öğrenci akbili 40 TL oldu

İBB meclisi kararını verdi! Aylık öğrenci akbili 40 TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinin Mayıs ayı toplanmasından ulaşım ve su fiyatları indirimi haberi geldi. Su fiyatlarında indirime gidildiği ve aylık öğrenci İstanbulkart ücretinin 40 TL olduğu açıklandı. Detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.