İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: 29 Ekim Kırmızı Çizgimizdir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Üsküdar’da kutladı. İmamoğlu yaptığı açıklamada, “29 Ekim kırmızı çizgimizdir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, Üsküdar Salacak sahilinde on binlerce İstanbullu ve ailesiyle beraber yaşadı.

“Milli bayramlarımızı kutlamayı özlemiştik” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, Üsküdar Salacak sahilinde on binlerce İstanbullu ve ailesiyle beraber yaşadı. İstanbul semaları, Boğaz üstündeki ışık oyunları ve havai fişek gösterileri ile aydınlandı.

“29 EKİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Cumhuriyete sahip çıkmanın, cumhuriyeti demokrasiyle bütünleştirmek demek olduğunu ifade eden İmamoğlu, “İkisi bir arada çok güzel. O nedenle biz, cumhuriyeti ve demokrasiyi cesaretle savunuruz. Onun için, ‘Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi’ diyoruz. O nedenle bu büyük millet cumhuriyet ve demokrasi deyince bir olur, birlik olur. Biz biliyoruz ki 29 Ekim bizim en büyük milli bayramımızdır. 29 Ekim kırmızı çizgimizdir. 29 Ekim, özgürlüğe ve eşitliğe inanan, beraber ve kardeşçe yaşamayı amaçlayan bu halkın en değerli, en manalı, en milli günüdür. 29 Ekim bizim birliğimizin, kardeşliğimizin, hep beraber var oluşumuzun bayramıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı