adplus-dvertising

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Huysuz Virjin adıyla tanıdığımız ve sahne şovlarını büyük bir keyifle izlediğimiz Seyfi Dursunoğlu'nun vefat ettiği haberi geldi. Ünlü sanatçının ölümü ardından hayatı hakkındaki detaylar merak edilmeye başlandı. Huysuz Virjin olarak da bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir, kaç yaşında vefat etti? Seyfi Dursunoğlu neden öldü? Huysuz Virjin katina şarkısı ve hayatı haberimizde...
Takip et
Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu’nun çoklu organ yetmezliği nedeniyle son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Usta oyuncu Seyfi Dursunoğlu’nun hayatını kaybettiği haberi sevenlerini yasa boğdu. Bir döneme damgasını vuran Huysuz Virjin tiplemesiyle tanınan Seyfi Dursunoğlu’nun ölümü ardından hayatı hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki Seyfi Dursunoğlu kimdir?

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932, Trabzon doğumlu bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, Türk drag queen, şarkıcı ve sunucudur. 1970’lerden 2000’lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye’de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi. 17 Temmuz 2020 de vefat etti.

Seyfi Dursunoğlu Trabzon’un Yeni Cuma Mahallesi’nde, kalabalık bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Annesi ne kadar yumuşak başlıysa babası da o kadar despot bir adammış. O baskı yaptıkça Seyfi Dursunoğlu inat etmiş.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Ablası bir subayla evlenince onu da subay yapalım diye düşünmüşler. 4 sene Heybeliada Askeri Lisesi’ne zorla gitmiş, en sonunda tazminat ödeyerek ayrılmış.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Zaten hiç istememiş. Sınavda bilerek yalan yanlış cevaplar vermiş ama torpili devreye sokup okula aldırmışlar. Hala da üzülüyormuş birilerinin hakkını yedim diye.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Boğaziçi’nde İngiliz Filolojisi okurken babası iflas etmiş. Hemen memuriyete atılmak zorunda kalmış. Tiyatro hayallerini bir kenara bırakmış.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Ve Haldun Dormen’in isteğiyle orada Marlene Dietrich’i canlandırmış. Seyirci sevmeyince de “Lanet olsun bu Alman karıyla ne uğraşacağım. Ben ne anlarım Marlene Dietrich’den?” diyerek Türkçe şarkılara geçince seyirciler coşmuş.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Fiziğimi kaybettiğimde de hala geçerli olabilecek bir iş yapayım demiş. Alaturka bir şovun içine komedi, kanto taşımak aklına gelmiş.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?  Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Kariyeri

Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin tanınmış solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı’na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye’de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, “Huysuz Virjin” karakteriyle en büyük sıçramayı TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak yaptı. Aynı programda, tek kanalın seyredildiği bu dönemde Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü yayıldı.

1970’lerde Huysuz Virjin 1. adında bir kanto plağı yaptı.

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıkmıştır ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

2013 yılında “Benzemez Kimse Sana” (Show TV) programında jüri üyesi olmuş ancak TMSF Show Tv’yi satışa çıkardığı için jüri üyesi olduğu “Benzemez Kimse Sana” programı yayından kaldırılmıştır. Seyfi Dursunoğlu “Doritos Akademi” reklamlarında oynamıştır. Huysuz Virjin tiplemesiyle “Katina” isimli seslendirdiği şarkısı vardır.

2014 Aralık ayında Seyfi Dursunoğlu Star TV ile anlaşmış, ve yeni yılda yeniden ekranlarda olacağını açıklamıştır. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı “Benzemez Kimse Sana” programının 3. sezonunda yeniden jüri üyeliğini yapacaktır. “Benzemez Kimse Sana” programının üçüncü sezonunda Star Tv ekranlarında jüri üyeliğini yapmaktadır. Fakat, Doğuş Yayın Grubu tarafından ilk 4 bölümdür, istenildiği reytingleri alamadığı gerekçesiyle 20 Şubat 2015 tarihinde beşinci bölümü ile program sona ermiştir.

HUYSUZ VİRJİN” LAKABI NEREDEN GELİYOR?

Huysuz Virjin karakterine hayat veren usta sanatçı, bu ismin ortaya çıkışını şu sözlerle anlamıştı: “Virjin’ adını ünlü kantocu ‘Minyon Virjin’den aldım. Ramazan eğlencesini yönetirken bana “Ay ne huysuzsun hiçbir şey beğenmiyorsun” diyorlardı. Çalıştığım arkadaşlar “Virjin’in başına ‘Huysuz’ koy” dediler, böylece “Huysuz Virjin” oldum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.