Husiler Yeni Saldırı Görüntüleri Paylaştılar!

Aramco petrol tesislerini bombalayan Husiler, yeni görüntüler paylaştılar. Görüntülerde Suudi Arabistan’a ait zırhlı araçların yok ediliş anları gösteriliyor.

Suudi Arabistan’ın en önemli petrol şirketlerinden birisi olan Aramco’yu bombalayan Husiler, şimdi de Suudi Arabistan’a ait zırhlı araçlara yaptıkları saldırıların görüntülerini paylaştılar. Onlarca zırhlı aracın imha edildiği görüntülerde, binlerce Suudi askerin rehin alındığı da iddia ediliyor.

HUSİLER SALDIRILARINI SÜRDÜRÜYOR

Yemen’deki muhalif Husi güçleri, önceki gün Suudi Arabistan’ın güneyinde bulunan Necran bölgesinde yaptıkları saldırıların görüntülerini yayınladı. Suudi Arabistan’a ait olduğu iddia edilen onlarca zırhlı aracın yok edildiği görüntülerde, yine onlarca zırhlı aracın da Husiler tarafından kullanılmak üzere ele geçirildiği görülüyor.

ALINAN SİLAHLAR BİR İŞE YARAMADI

Öte yandan Husiler, Suudi Arabistan’ın güneyindeki 350 kilometrelik bir alanın kontrolünü ellerine aldıklarını iddia ettiler. Son 5 yılda dünyanın en çok silah alan ülkesi ünvanını elinde bulunduran Suudi Arabistan, sadece 2018 yılında 67 milyar dolarlık silah alarak rekor kırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı