Hüner Coşkuner’e en acı veda! Vasiyeti yerine getirilmedi

58 yaşında vefat eden sanatçı Hüner Coşkuner’in ablası Deniz Coşkuner, kardeşinin küpeleriyle gömülmek istemesiyle ilgili konuştu.
Takip et
Hüner Coşkuner’e en acı veda! Vasiyeti yerine getirilmedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kemik iliği kanseri nedeniyle 58 yaşında vefat eden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner’in cenazesi Şakirin Cami’inde kılınan namaz sonrası, toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığına doğru yola çıktı.

Hüner Coşkuner’e en acı veda! Vasiyeti yerine getirilmedi

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ Mİ? ABLASI AÇIKLADI

Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Hüner Coşkuner’in küpeleriyle gömülmek istediği iddialarına ilişkin olarak cenaze namazı öncesi Hüner’in ablası Deniz Coşkuner açıklama yaptı.

Hüner Coşkuner’e en acı veda! Vasiyeti yerine getirilmedi

“BİZ DİNİNİ BİLEN BİR AİLEYİZ”

Küpe konusuna ilişkin açıklamalarda bulunan abla Coşkuner, “Acımız çok büyük, çok derin. Ben onun ablasıyım. Onu dünyadan kıskanırdım. Küpe konusunda şunları söyleyeyim. Hünel Coşkuner aksesuara çok meraklı bir insandı. Annemin namaz tespihindeki boncukları küpe yapıp kulaklarına asardı. ‘Beni aksesuarlarımla gömün’ kelimesi aksesuarlarını çok sevdiğini belli etmek için söylediği bir cümleydi. Lütfen bunu yanlış yerlere çekmeyin. Biz dinini, kültürünü bilen bir aileyiz. Zaten küpeyle gömülme gibi bir şey yoktur. Bunu herkes bilir” diye konuştu.

“ELLERİMDE VEFAT ETTİ”

Kardeşinin ellerinde vefat ettiğini belirten Abla Coşkuner, “Vefat etmeden önce, kendisine bana vereceğin bir sır var mı kardeşim diye sordum. Kendisi de herkese hakkını helal ettiğini söyledi. Sonrasında yeniden iyileşip ayağa kalkacağını söyledi. Rabbim sevdiğini yanına alırmış. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

2013’TE VASİYET ETMİŞTİ

Yedi yıl önce CNN Türk’te yayınlanan Mesut Yar’la Burada Laf Çok programında konuşan Coşkuner, vasiyeti hakkında şu ifadeleri kullandığı ortaya çıktı:

“Küpesiz günüm yok. Aksesuarı ciddi anlamda çok severim. Küpe, bilezik, kolye… Bir yere gideceğim zaman mesela bir elbise, bol aksesuar… Bundan güç mü alıyorum bilemiyorum. Vasiyetim var aileme, Allah gecinden versin yaşamak her şeye rağmen çok güzel, küpelerimle gömülmek isterim.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.