Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Fikret’in Bursa’da yaşayan teyzesi Lütfiye rolüyle ekranlara dönen Hülya Darcan merak edilmeye başlandı. Bergüzer Korel'in annesi olan Hülya Darcan kaç yaşında? Hülya Darcan'ın eşi Tanju Koral kim? Hülya Korel Darcan'ın çocukları kim? Kızı Zeynep Koral ile arasında yaşanan gerginliğin nedeni ne? Tanju Korel yaşıyor mu? Hülya Darcan hakkında merak edilenler...
Takip et
Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Perşembe akşamları Atv’de izleyicisi ile buluşan dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Daracan,  Ses Mecmuası dergisine kapak yıldızı olduktan sonra ilk sinem filmi, Silahları Ellerinde Öldüler’de yer almıştır. Peki, Hülya Darcan kimdir, kaç yaşında? Hülya Darcan aslen nereli, kızı kim?

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

HÜLYA DARCAN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Hülya Darcan 27 Nisan 1951 yılında İzmir’de doğmuştur. 2021 yılı itibariyle 70 yaşında.

HÜLYA DARCAN’IN EĞİTİMİ NE?

İzmir’de Karataş Lisesi’nde okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra öğrenim hayatına son vermiştir.

HÜLYA DARCAN’IN BOYU VE KİLOSU

1.67 metre boyunda ve 74 kilo.

HÜLYA DARCAN SİNEMAYA NASIL ADIM ATTI?

1967 yılında henüz 16 yaşındayken dönemin ünlü dergilerinden Ses Mecmuası Kapak Yıldızı yarışmasında 3. oldu. Bunun sonucunda sinemadan teklif aldı.

HÜLYA DARCAN’IN EŞİ KİM?

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

1971 yılında tanıştığı Tanju Korel ile 1974’te evlendi.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

HÜLYA DARCAN EŞİ TANJU KOREL’LE BOŞANDI MI?

Tanju Korel evliliği boyunca Hülya Darcan Korel adını kullandı.

Tanju Korel’le 35 yıl süren evliliklerine 2009 yılında son verdiler.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

TANJU KOREL YAŞIYOR MU?

Tanju Korel, 21 Eylül 2005 tarihinde hastalığı nedeniyle öldü.

HÜLYA DARCAN’IN ÇOCUKLARI KİM?

1977’de Zeynep Korel, 1982’de ise Bergüzar Korel dünyaya geldi.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

HÜLYA DARCAN SOSYAL MEDYA HESABI

Instagram hesabı: hulyakore Takipçi: 79,6bin

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

HÜLYA DARCAN VE KIZI ZEYNEP KOREL ARASINDAKİ KAVGANIN SEBEBİ NE?

Bir programda “Çocuğunuzun kendisini çirkin ördek yavrusu gibi hissetmesine neden olmayın” dediniz. Kendinizi öyle mi hissediyorsunuz?

Ne yazık ki. Her ne kadar basında mutlu bir aile tablosu çizmiş olsak da çok mutsuz bir ailede büyüdüm. Annemin babamla çok sorunlu bir evliliği olmuş. Sürekli aldatılmış bir kadın. Evde sürekli kavga, gürültü vardı. Babamla 7 yaşıma kadar doğru düzgün vakit bile geçirememiştim. Çok mutsuz evliliği olan bir anne tarafından büyütüldüm. Çocukluğumda “Zeynep olmasa boşanırdım” sözünü çok duydum. Sanki önünde engelmişim gibi hissettim, hissettirildim de. Annemin beni sevmediğini düşündüm. Annem bende yaptığı hataları kardeşimde yapmadı. Bu açıdan daha şanslıydı o.

Kardeşiniz Bergüzar Korel’le ilişkiniz nasıldı?

Onun doğmasını o kadar çok istedim ki… Doğduğu andan itibaren hep ona karşı büyük bir sorumluluk hissettim. Bana “Küçük anne” derdi. Çok düşkündüm ona. Hep koruyup kollamaya çalışırdım onu. Şimdi bakıyorum da “Benim kız kardeşim bu olamaz” diyorum. Bergüzar ünlü olduktan sonra bambaşka biri oldu. O eski, benim üstüne titrediğim insanın yerini bambaşka biri aldı. Artık onu tanıyamıyorum.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

Bergüzar bana para yollamadı

Kardeşinizin size düzenli para ödemeyi kestiği için böyle bir açıklama yaptığınız söyleniyor…
Asla böyle bir şey yok. Bergüzar hiçbir zaman bana tek kuruş aylık para yardımında bulunmadı. Bulunmasını da istemem zaten. O bana bakmak zorunda mı para kazanıyor diye? Bergüzar’ın tek kuruşu evime girmemiştir. Kızımın eğitim ve sağlık masrafının bir kısmını kendi üstlenmişti. Onun için bir süre para gönderdi. Bir kısmını diyorum çünkü o paranın üstüne ben para ilave edip kızıma havale ediyordum. Tüm banka dekontları da elimde.

Yaptığınız açıklama sonrası anneniz ya da kardeşiniz sizi aradı mı?

Hayır. Annem beni her yerden engelledi. Ben sadece Amerika’da yaptığım iş hakkında konuştum. Onun dışında Bergüzar’ın özel hayatı hakkında tek kelime etmedim. Ya bir telefon açıp sorsana “Kızım konuştun mu böyle?” diye. Onu bile sormadı. Beni tanısa zaten böyle bir şey açıklamayacağımı bilirdi.

İddialara göre kardeşinizi para vermeyi kestiği için tehdit etmişsiniz, hatta ‘Seni mahvedeceğim’ diye mesaj atmışsınız.

Böyle bir şey asla söz konusu değil. Ben ona sadece kızımla ilişkimi bozduğu ve bana karşı düşmanlaştırmaya çalıştığı için mesaj attım. Kızımla arama girmemesi konusunda uyardım. Buna devam ederse ileride yayınlamayı düşündüğüm kitapta onun kamuoyu tarafından duyulmasını istemeyeceği bazı şeyleri yazacağımı belirttim. ‘Mahvedeceğim’ kelimesi de buna vurgu yapmak içindi. Çocuğumu iki ay kaldığı yaz tatilinde parayla kendilerine çekmeye çalıştılar. Onu paraya boğarak bana karşı kışkırtıp benden kopartmaya çalıştılar. Bana karşı biriktirdikleri öfkeyi kızımı benden uzaklaştırmaya çalışarak çıkardılar. Kızıma onlar kadar para veremem belki ama onun için canımı veririm.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

Şimdi geriye dönüp baktığınızda ‘Keşke hiç konuşmasaydım’ diyor musunuz?

Hayır. İyi ki de konuşmuşum. Herkesin gerçek yüzünü gördüm. ‘Annem beni mi yoksa kardeşimi mi daha çok seviyor?’ diye sorardım. Cevabını aldım. Annem ve kız kardeşim beni uçurumdan aşağı attı. Beni yaşarken öldürdüler. Annem beni engelledi her yerden. Yok saydı. Sormadı bile ‘Açıklamalar doğru mu?’ diye. Demek ki onlar için zaten yokmuşum. Kardeşi kardeşe kırdırdı. Bergüzar “Ben ona para yardımında bulunmuyorum” diyebilirdi. Çevresindeki yalaka takımının belaltı vuruşlarına müsaade etti. Benim tüm özel yaşamım televizyon kanallarında yalan, yanlış şekilde ifşa edilirken ikisi de neredeydi? Hadi beni düşünmediler, o çok kıymet verdikleri ‘Korel’ soyadını da mı düşünmediler? Eğer vicdanları varsa doğruyu söylerler.

Temizlikçilik yaptığınızı neden açıklama ihtiyacı hissettiniz televizyona?

Ben çıkayım da televizyona konuşayım gibi bir durum olmadı. Olay şöyle gelişti; benim apartmanımda Türkler de oturuyor. Bazı dairelere temizlik yaptığım bilinince Türk komşularım bunu basına sızdırmış. Benden kadın olarak Amerika’da kendi ayakları üstünde durmak için verdiğim mücadeleyi anlatmamı istediler. Ben temizlik şirketi kurmak istiyorum. Ama ilk önce hem para biriktirmem, hem de sistemi öğrenmem lazım, bunun için temizliğe gidiyorum. Ayrıca Amerika’da sınıf ayrımı o kadar da keskin değil. Düşünün, temizliğe gittiğim bazı dairelerden daha pahalı bir evde oturuyorum.

Kaset falan yok

Bergüzar Korel’in Amerika’da yaşayan ablası Zeynep Korel, katıldığı magazin programında yaptığı açıklamalarla ailesine miras davası açmaya hazırlandığını söyledi.

Programa bağlanır bağlanmaz ilk olarak ‘kaset’ iddiaları hakkında konuşan Zeynep Korel, “Emel Müftüoğlu kardeşim Bergüzar Korel’i arayarak bir telefon numarası veriyor ve aramasını söylüyor. Aradığında telefona çıkan bir adam, benim ona Bergüzar’ın kasedini sattığımı söylüyor ve para vermesi halinde kasedi kendisine teslim edebileceğini söylüyor. Bunun üzerine de Bergüzar panikliyor ve annemle birlikte telefon numaralarını değiştiriyorlar. Ancak korkmalarına, panik yapmalarına gerek yok. Ortada kaset falan yok” ifadelerini kullandı.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

“HÜLYA HANIM BEDELİNİ ÖDEYECEK!”

Hülya Darcan kızı Zeynep Korel’i tehdit ediyor iddiası

Hülya Darcan ve Tanju Korel’in büyük kızı, Bergüzar Korel’in ablası Zeynep Korel, geçtiğimiz günlerde annesinden 30’lu yaşlarında şiddet gördüğü iddialarıyla gündeme gelmişti.

‘Magazin Noteri’ adlı Youtube programına bağlanan Zeynep Korel’in avukatı avukat Esennur Ezgi, şaşırtan iddialar ortaya attı. Yeni iddialara göre Zeynep Korel; Tanju Korel’in ölümünün ardından, babasından kalan ve annesinin yaşadığı evde kalmak istediğini annesine söyleyince, şiddet gördü. Oysaki o evde Zeynep Korel’in de yasal olarak hakkı vardı.

Programda ilk olarak Zeynep Korel’in; babası Tanju Korel’in mirasından hiç pay almadığı iddialarını yanıtlayan Ezgi, “Zeynep Korel babası vefat ettikten sonra mirastan hiç pay almadı ve yüklü miktardaki payını annesi Hülya Darcan ile kardeşi Bergüzar Korel’e bıraktı. Hatta şu an Hülya Hanım’ın Ulus’ta oturduğu ev de Tanju Korel’den miras. Annesi Hülya Darcan’ın yaptığı maddi yardımlar Zeynep Korel için değil, kızı içindi. İki tarafı uzlaştırmak istedik ancak Hülya Darcan ve Bergüzar Korel anlaşmak istemediler. Zeynep Hanım yine miras payını istemedi ama ben avukatı olarak hak talebinde bulunacağım. Gerekirse Zeynep Korel’in hakkını alabilmesi için İzale-i Şuyu Davası (Ortaklığın Giderilmesi Davası) açacağız” dedi.

İddialarına devam eden avukat Esennur Ezgi, müvekkili Zeynep Korel’in tek talebinin, itibarının iade edilmesi ve hakkında çıkan yalan haberler ile ilgili anne Hülya Darcan ile kız kardeş Bergüzar Korel’in gerekli açıklamaları yapmaları olduğunu belirterek, karşı tarafın asla uzlaşmaya yaklaşmadığını ifade etti.

Son olarak Hülya Darcan’ın hem kendisini hem de kendisini tehdit ettiğini açıklayan Avukat Esennur Ezgi, “Annesi Hülya Darcan’ı da defalarca kez aradım, kendisi iki kez bana “Zeynep’in ve kızının hayatının tehlikede” olduğunu söyleyip telefonu kapattı. Kendisini bir kez daha aradım ancak telefonu kapalıydı. ‘Hayatı tehlikede nasıl bir söylem, ne amaçla söylendi? Aralık ayında Zeynep Hanım’ın kızı, anneannesi Hülya Darcan’ı ziyarete gelecekti. Bu söylemden sonra nasıl gelsin? Kendisi ayrıca benim için ‘çakılacaksın yere’ ifadesini kullandı. Bu konuşma sırasında yanımda tanıklarım da vardı ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.” açıklamalarını yaptı.

Zeynep Korel ‘Magazin Noteri’ adlı programda veraset ilanı ile ilgili ise, “Babam hiçbir zaman aile olamadık demişti, haklıymış. Vefat ettiğinde mirasta hak talep etmedim. Fakat şimdi ailemle aramda duygusal bağlar koptu. Madem öyle avukatımla finansal bağların da kopmasını düşündük. Veraset ilanımızı verdik. Şimdi miras davamızı açacağız. Kanun bana ne verecekse, onu alacağım. Hülya Hanım evlat ayırmanın bedelini ödeyecek.” açıklamasında bulundu.

“ARTIK TEK ANNEM TOPRAK ANA”

Hindistan’da bir hafta boyunca arınma ve meditasyon kampına katıldığını anlatan Zeynep Korel’in, açıklamaları boyunca annesi Hülya Darcan’dan, “Hülya Hanım”şeklinde bahsedip “anne” kelimesini ağzına almamaya çalışması dikkat çekti. Zeynep Korel göbeğini toprağa değdirerek esas annenin; toprak ana olduğunun, kendisine hatırlatıldığını anlattı.

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

HÜLYA DARCAN’IN KARİYER HAYATI

İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler’de Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaşır ve sinemaya adımını atar.

Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaşır ve sinemaya adımını atar.

Korel, 1973’te Tarkan Güçlü Kahraman filminde Alonya karakterini canlandırmıştı.

Hülya Darcan kısa süre bir dönem sinemaya ara verdi. 1990 yılında çekilen Kara Elmas dizisi ile oyunculuk dönemi tekrar başladı. Oyunculuk dışında Hobi olarak yağlı boya resim yapmakta, hikâye denemeleri yazmaktadır.

2012 – 2014 yılları arasında oynayan “Dila Hanım” adlı dizide Erkan Petekkaya,Hatice Şendil, Mahir Günşiray, Necip Memili, Yonca Cevher ile birlikte rol aldı.

1964 yılından itibaren 70’ten fazla film ve dizide rol alan Hülya Darcan, son oynadığı dizlerden 2014-2017 arası rol aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinde 4 sezon boyunca Hayme Ana karakterini canlandırdı. 2020 yılında rol aldığı Şeref Sözü dizisinde Emsal Adabeyli karakterini canlandırdı.

Türk sinemasının usta oyuncuları arasında yer alan Hülya Darcan, ‘Kurbanlık Katil’, ‘Dağların Kurbanı’, ‘Kurşunların Kanunu’ gibi başarılı sinama filmlerine adını yazdırdı. İşte, hayat verdiği karakterlerle beğenilen Hülya Darcan’ın kariyeri hakkında detaylar.

HÜLYA DARCAN’IN GENÇLİK FOTOĞRAFLARI

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğraflarıHülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

TELEVİZYON DİZİLERİ

Şeref Sözü (Emsal Adabeyli, TV Dizisi 2020)

2014-Diriliş:Ertuğrul – Hayme Ana
2012 – Dila Hanım
2012 – Leyla’nın Evi
2011 – Kalbim Seni Seçti
2010 – Samanyolu
2008 – Binbir Gece (Konuk Oyuncu)
2007 – Tutsak
2007 – Vazgeç Gönlüm
2006 – İyi ki Varsın
2005 – Zeytin Dalı
2004 – Büyük Yalan
2003 – Hırçın Menekşe
2003 – Baba
2002 – Zeybek Ateşi
1995 – Bizim Ev

FİLMOGRAFİ

1990 – Kara Elmas
1973 – Tarkan: Güçlü Kahraman
1973 – Dağlar Kurbanı
1973 – Ali ile Gül
1973 – Muhteşem Hırsız
1973 – Ali’ye Gönül Verdim
1973 – Kaderimiz
1972 – Örümcek
1972 – Cehennemin Beş Delisi
1972 – Yirmi Yıl Sonra
1972 – İnsafsız
1971 – Fakir Kızın Kısmeti
1971 – Dudaktan Tabanca
1971 – En Kralına Tek Kurşun
1971 – Fedailer Mangası
1971 – Kanunsuz Yaşayanlar
1971 – Ölmeden Tövbe Et
1971 – Sıra Sende Yosma
1971 – Silahlar Konuşuyor
1971 – Yalnız Değiliz
1971 – Yumruk Yumruğa
1971 – Haraç
1970 – Kaderin Ağları
1970 – Tehlikeli Oyun
1970 – Canlı Hedef
1970 – Dağların Kartalı
1970 – Altın Tabancalı Adam
1970 – Aslan Yürekli Mahkum
1970 – Deliormanlı
1970 – Kadın Satılmaz
1970 – Kanlı Kader
1970 – Kara Leke
1970 – Yaslı Gelin
1969 – Ana Yüreği
1969 – Hedefte Vuruşanlar
1969 – Kanlı Gelinlik
1969 – Kendi Düşen Ağlamaz
1969 – Sabah Olmasın
1969 – Şeytanın Oyunu
1969 – Şirvan
1969 – Anadolu Soygunu
1969 – Asi Kabadayı
1969 – Asrın Kralı
1969 – Beyaz Mendilim
1969 – Bir Aşk Türküsü
1969 – Çile
1969 – Dağa Çıkan Kız
1969 – Kurşunların Kanunu
1969 – Çakırcalı Mehmet Efe ve Ayşe
1969 – Dişi Eşkiya
1969 – Beşikteki Miras
1968 – Gültekin Asya Kartalı
1968 – Hakanlar Savaşı
1968 – Sinanoğlu’nun Dönüşü
1968 – Sinanoğlu
1968 – Karanlık Yollar
1968 – Bir Mahkum Kaçtı
1968 – Talihsiz Meryem
1968 – Beş Ateşli Kadın
1968 – Dertli Pınar
1967 – Kanunsuz Toprak
1967 – Kurbanlık Katil Melahat
1967 – Çelik Bilek
1967 – Kara Kartal
1967 – Silahları Ellerinde Öldüler

Senaryosu Kendisine Ait Dizi:

Kırık Hayatlar (1998)

Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları Hülya Darcan aslen nereli, kaç yaşında? Hülya Darcan gençlik fotoğrafları

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.