Hulusi Akar’ın Ziyaretlerinde Giydiği Kıyafet Tartışma Yarattı

Eski Genelkurmay Başkanı ve şimdiki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın son dönemde giymeye başladığı üniformaya benzer kıyafetler sosyal medyada tartışma başlattı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Güler hafta sonunda sınır birliklerini denetledi. Son olarak kuvvet komutanlarıyla birlikte Şanlıurfa’ya giden Akar’ın üzerindeki kıyafetler ise tartışma konusu oldu.

SİVİL VE ASKERİ İRADE ARASINDA BAĞ KURDU

Yıllarca subaylık yapan ve askeri kariyerini Genel Kurmay Başkanı olarak noktalayan Akar, hain 15 Temmuz darbesine direnişinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Savunma Bakanlığı’na atanmıştı. Yıllar sonra asker kökenli bir kişinin yürüttüğü Milli Savunma Bakanlığı görevinin, sivil irade ile askeri iradenin arasında sağlam bir bağ kuracağı belirtiliyordu.

BAKANLIĞIN LOGOSUNU TAŞIYOR

Beklenen de oldu. Hulusi Akar, eski Milli Savunma Bakanlarının aksine görevini sürekli faal olarak yürütüyor ve askeri birliklerden ayrılmıyor. Ancak Akar Paşa’nın, artık bir sivil olmasına rağmen birliklere üniformaya benzer bir kıyafet ile gitmesi tartışma başlattı. Üzerinde Milli Savunma Bakanlığının logosu bulunan kıyafeti beğenen de var eleştiren de. Kimisi “Yıllarca askerlik yaptı, üniforma tutkusu normaldir” derken kimisi “Sivil irade ile askeri irade tamamen ayrılmalıdır” görüşünde.

Hulusi Akar’ın Ziyaretlerinde Giydiği Kıyafet Tartışma Yarattı

Hulusi Akar’ın Ziyaretlerinde Giydiği Kıyafet Tartışma Yarattı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı