Hulusi Akar’dan şehit ailelerine hakaret eden Lütfü Türkkan’a sert cevap!

VAN’ın Başkale ilçesindeki 6. Hudut Tugay Komutanlığı’nda gerçekleştirilen sancak tevdi törenine katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Şehit ailelerimize ve gazilerimize her vaziyette, her biçimde saygılı davranmak bizim boynumuzun borcudur. Bunun dışındaki hareketlerin muhatabı hukuktur, milletimizin vicdanıdır. Hukuk ve milletimiz bunların haddini bildirecek ve biz de her türlü işlemin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Hulusi Akar’dan şehit ailelerine hakaret eden Lütfü Türkkan’a sert cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Van’ın Başkale ilçesindeki 6. Hudut Tugay Komutanlığı’nda gerçekleştirilen sancak tevdi törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Akar, Mehmetçik’in 84 milyonun rahatını ve huzurunu temin etmek, güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için karada, denizde, havada kendisine verilen görevleri en iyi biçimde yerine getirdiğini belirtti.

Türk Silahlı Güçlerinin (TSK) cumhuriyet tarihinin en yoğun ve en kapsamlı operasyonlarını, tatbikatlarını icra ettiğini vurgulayan Bakan Akar, “Terörle mücadelemiz devam ediyor. Komandolarımız teröristlerin peşinde. Bu faaliyetlerin yanı sıra aynı zamanda dost ve kardeş ülkelerin de haklı davalarında onların yanında olmaya devam ediyoruz” diyerek konuştu.

“Mehmetçik’in nefesi enselerinde”

Öte yandan terörle mücadeleye değinen Akar, “24 Temmuz 2015’ten itibaren başlatılan operasyonun devamında bugüne kadar Mehmetçik’in etkisiz hale getirdiği terörist sayısı 32 bin 859 oldu. 1 Ocak’tan itibaren ise yapılan operasyonlarda toplam 2 bin 384 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristler 2 gece aynı yerde yatamıyor, daima Mehmetçik’in nefesini enselerinde hissediyor “ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, operasyonların komşu ülkelerin sınırlarına ve toprak bütünlüğüne saygılı, uluslararası hukuka uygun, meşru müdafhakkı kapsamında yapıldığını söyleyerek, “Bizim tek hedefimiz teröristlerdir. Terörist neredeyse bizim hedefimiz orasıdır” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.