Hulusi Akar’dan Esed rejiminin Hatay açıklamasına cevap!

Suriye Parlamentosu’nun “Hatay’ı geri almak için elimizden geleni yapacağız” biçimindeki açıklaması sonrası Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanları Hatay ziyaretinde bulundu.
Takip et
Hulusi Akar’dan Esed rejiminin Hatay açıklamasına cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beşar Esed kontrolündeki Suriye Parlamentosu tarafından önceki gün yayınlanan skandal Hatay bildirisi, büyük tepki çekti. Söz konusu bildiride, “Hatay’ın Türkiye’nin elinde kalmaması ve geri alınması için mümkün olan her şeyin yapılacağı” biçiminde ifadelere yer verildi. Bu skandal ifadelere Türkiye’den tepki gecikmedi. Türkiye, toprak bütünlüğüne yönelik tehditlere önceki dönemlerde olduğu gibi bugün de karşılık aynı kararlılıkla verileceğini söyledi.

Bakan ve komutanlar Hatay’a gitti
Bütün bu gelişmelerin sonrasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay’a gitti.

Hulusi Akar’dan Esed rejiminin Hatay açıklamasına cevap!

Bilgi alıp, talimat verdi
Hatay Havaalanı’nda Vali Rahmi Doğan ve öbür yetkililer tarafından karşılanan Akar, 6. Kolordu Komutanlığı Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığı’na geçti. Daha sonra Harekat Merkezi’ne geçen Akar ve TSK komuta kademesi, faaliyetlere ve sahadaki son vaziyete ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi.

Video konferans taktiğiyle toplandılar
Akar ve komutanlar, sonrasında sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile video konferans taktiğiyle toplantı yaptı.

“Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür”
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay’daki araştırmalarının sonrasında açıklamalarda da bulundu. Türkiye’nin toprağında gözü olanların halini tarih okuyanların göreceğini söyleyerek, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, fakat bizim toprağımızda gözü olanların gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür” şeklinde konuştu.

Hulusi Akar’dan Esed rejiminin Hatay açıklamasına cevap!

“Koma halindeki birinin sayıklamaları”
Açıklamalarına devam eden Akar, “(Esed rejiminin Türkiye’nin toprak bütünlüğüyle alakalı açıklamalarına yönelik) Hatay’la ilgili pervasız açıklamalar duyuyoruz, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.