Hulusi Akar’dan Askerlerle Konuştu: Her An Her Şey Olabilir

Şanlıurfa'ya giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askerlerle telsizle görüşerek, "Her an her şey olabilir. Herkesin her an hazırlıklı olması gerek" dedi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yanında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’ya hareket etti.


HULUSİ AKAR ŞANLIURFA’YA GİTTİ

Şanlıurfa Gap Havalimanı’nda Vali Abdullah Erin, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla ve diğer görevliler tarafından karşılanan Akar ve komutanlar, ilk olarak Akçakale’deki 3. Hudut Alay Komutanlığına gitti.

ASKERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Alayda askerler ile konuşan Akar, hallerini sorduğu Mehmetçikten “Her türlü vazifeye hazırız”, “Daima hazırız”, “Moral motivasyonumuz çok yüksek” yanıtlarını aldı. Askerleri tebrik eden Akar ve Komutanlar ardından bölgedeki birliklerin komutanlarıyla görüştü.

“HER AN HER ŞEY OLABİLİR”

Faaliyetler ile alakalı brifing alan, emirler veren Akar, sınır hattını saniye saniye izleyen Sınır Güvenlik Sistemi’nden sınırı inceledi. Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Tel Abyad’da olan bir birliğin komutanıyla da telsiz ile konuşan Akar, personelin haline, faaliyetleri ile alakalı bilgi aldı. Mehmetçiğin moral ve motivasyonu ile alakalı sorusuna, “Moralimiz yüksek her türlü vazifeye hazırız” cevabını alan Akar, “Burada herhangi bir şey sona ermiş değil, her an her şey olabilir. Ona göre herkesin her an hazırlıklı olması gerek” cevabını verdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı