Hulusi Akar’dan ABD’ye net YPG mesajı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’nin YPG ile iş birliği yapmak yerine Türkiye ile işbirliği yapması gerektiğini belirtti. Akar, “Biz hazırız, doğru olan da budur” şeklinde konuştu.
Takip et
Hulusi Akar’dan ABD’ye net YPG mesajı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar 8. Komando Tugayı’nın sancak teslim töreninde mühim açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin bütün terör örgütlerine karşı mücadele ettiğini, kendisinin ve bölgesinin güvenlik ve istikrarı için çalışmakta kararlı olduğunu ifade eden Akar, “Biz bütün komşularımızın egemenliğine, toprak bütünlüğüne saygılıyız. Fakat, sınırlarımızın hemen yanı başından ülkemize yönelik terör tehdidine de kesinlikle müsaade etmeyiz” diyerek konuştu.

ABD’YE HATIRLATMA

Operasyonların yurt içinde ve sınır ötesinde en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir şiddet ve tempoda, taarruzi bir anlayışıyla devam edeceğini vurgulayan Akar, şunları belirtti:

“ABD’nin bir terör örgütü olan YPG ile iş birliği yapmak yerine, ortalama 70 senedir NATO mensubu ve müttefiki olan Türkiye ile çalışması gerektiğini bir defa daha hatırlatmak istiyorum.”

MISIR MESAJI

Mısır ile son zamandaki gelişmelere de değinen Akar, “Mısır’ın Akdeniz’de hidrokarbon aramalesinde, Türkiye’nin BM’ye bildirdiği deniz yetki alanları sınırlarına saygılı davranması, kıymetli ve bölgesel barış ve istikrar için de mühim bir adımdır. Bu yaklaşım ve son gelişmeler, her iki ülkenin ve öbür bölge ülkelerinin de yararınadır. Kültürel ve tarihsel bağlarımıza yakışan da budur” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.