adplus-dvertising

Hulusi Akar’dan emekli amirallerin bildirisine cevap!

Emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiri sonrası Milli Savunma Bakanı Akar’dan da sert bir tepki geldi. Akar, “Bildirinin demokrasimize zarar vermekten, personelin moralini olumsuz etkilemekten, düşmanlarımızı sevindirmekten başka işe yaramadığı açıktır” ifadelerini kullandı.
Takip et
Hulusi Akar’dan emekli amirallerin bildirisine cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumartesi gecesi, 104 emekli amiralin yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle alakalı tepkiler peş peşe geldi. Bütün gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’deki toplantısından sonra yapacağı açıklamaya kilitlenmişken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da “Türk Silahlı Güçlerinin başarılarını görmeyen, görmek istemeyen, hırs, ihtiras ve haset ile körleşenlerdir. Bildirinin demokrasimize zarar vermekten, personelin moralini olumsuz etkilemekten, düşmanlarımızı sevindirmekten başka işe yaramadığı açıktır” ifadelerine yer verdi.

EMEKLİ AMİRALLER GÖZALTINDA

Bildiriyi TCK’nın 316. maddesi kapsamında soruşturan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, bildiriye öncülük eden adları belirlediği, o adların ifadeye çağrılacağı bildirilmişti. Bu gelişmeler sonrası sabah saatlerinde imza atan amirallerden Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Ender Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alındı. Yaş haddinden dolayı 3 gün içerisinde Emniyet’e gelmeleri için Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat’a da tebligat yapıldığı öğrenildi.

HAKLARI İPTAL EDİLDİ

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, gece yarısı yayımlanan darbe imalı bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.