Hükümet Kadın Sonunda Makamına Oturdu

Adıyaman Suvarlı'da, 31 Mart seçimlerini kazanıp da mazbatasını alamayan eşinin yerine seçime giren Gülfer Ağır sandıktan mutlu sonla çıkmıştı. Hükümet Kadın filmini gerçeğe dönüştüren Ağır bugün makamına oturdu.

Hükümet Kadın filmi gerçek olmuş, ve 31 Mart seçimini kazanmasına rağmen mazbatasını alamayan Mikail Ağır’ın yerine seçime giren Gülfer Ağır, geçen pazar günü yapılan seçimde Adıyaman Suvarlı belediye başkanı seçilmişti.

“ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN”

İYİ Parti’den seçime giren eşi mazbatasını alamayınca AK Parti’den, geçen pazar yenilenen seçime giren Gülfer Ağır seçimi kazanmıştı. Ağır ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak bugün makam koltuğuna oturdu. Ağır gazetecilerin sorularını yanıtlarken “Suvarlı halkına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepsinden. En iyi şekilde de bu görevi yapacağıma inanıyorum. Herkesin huzurunda Suvarlı halkına çok teşekkür ediyorum. Hizmet için varım, hizmeti de yapacağıma inanıyorum. İlk olarak suyla ilgili problemi gidereceğiz, Fatma Şahin başkanımızla beraber. Sonradan halk eğitim kursu açmayı düşünüyorum. Ondan sonra da projeler tek tek devam edecek” dedi.

“ADIYAMAN’A KADIN ELİ DEĞDİ”

Ağır’a destek veren AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise “Gülfer hanımı biz sadece kadın olduğu için değil, kadın olması önemli ama ayrıca hizmete ehil birisi olarak gördük. Gerçekten projeleri olan, ön görüsü olan, vizyonu olan ve Suvarlı halkına kendini adadığını gördüğümüz için aday kıldık. Suvarlı halkı da Gülfer hanımın etrafında kenetlendi. Bu bir ilktir, Adıyaman’a artık kadın eli değmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı