Hükümet Kadın filmi konusu ile dikkatleri üstüne çekti!

Hükümet Kadın filmi, güldürürken düşündüren Türk filmleri arasında yer alıyor. Midyat’ta yaşayan ve 8 çocuk annesi olan Xate, başkan olma yarışı veriyor. Bu yarış esnasında ortaya çıkan komedi unsurları izleyenler tarafından oldukça beğenilmişti. Hükümet Kadın filminin hem senaristliğinde hem de yönetmenliğinde Sermiyan Midyat’ın imzası yer alıyor.
Takip et
Hükümet Kadın filmi konusu ile dikkatleri üstüne çekti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başrollerinde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın yer aldığı 2013 yapımı Hükümet Kadın filmi meydana gelmiş olaylardan esinlenilerek sinemaya aktarıldı. Peki, Hükümet Kadın filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler? İşte, Hükümet Kadın filmi konusu…

HÜKÜMET KADIN NEREDE ÇEKİLDİ?

Hükümet Kadın filmi Midyat köyünde çekildi. Filmde oynayan oyunculardan kimileri da köyden kişiler oldu.

Güney Doğu Anadolu’da yer verilen Midyat, Mardin’in ilçesidir. Midyat’ın 105.000 kişilik nüfusu bulunmaktadır.

HÜKÜMET KADIN FİLMİ KONUSU

Midyat’ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate, okuma yazması olmayan bir kadındır. Ancak Xate’nin çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik şekilde Xate, kendisini Midyat’ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına karşın Belediye Başkanlığı’nı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir.

Kısa zamanda ‘Hükümet’ gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü sorunu de kendi kadınca taktikleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık yalnızca Midyat halkı için değil, ülkedeki öbür insanlar için bile yaşam eskisi gibi olmayacaktır.

Meşhur oyuncu Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu’da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate’nin hikayesini beyaz perdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin’in Midyat ilçesinde düzenlenen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak bulunuyor.

HÜKÜMET KADIN OYUNCULARI

Demet Akbağ – Xate

Sermiyan Midyat – Faruk

Burcu Gönder – GUle

Mahir İpek – İkram

Gülhan Tekin – Fehime

Ercan Kesal – Aziz Veysel

Nazmi Kırık – Ferhat

Ayberk Atilla – Şeyhmuz

Sarp Aydınoğlu – Ögretmen

Renan Bilek – Müfettis Tuğrul

Cezmi Baskın – Eşekçi Feyzullah

Bülent Çolak – Baran

Haki Biçici – Behçet

Kemal Uçar – Komutan Celal

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.