Hükümet Harekete Geçti, Karaçi’deki Tüm Sokak Köpekleri Öldürülecek

Pakistan'ın en kalabalık şehri olan Karaçi'de başıboş köpekler dehşet saçıyor. Resmi verilere göre 24 saat içinde 59 kişi sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Hükümetin tüm sokak köpeklerini zehirleyerek öldürebileceği konuşuluyor.
Takip et
Hükümet Harekete Geçti, Karaçi’deki Tüm Sokak Köpekleri Öldürülecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pakistan’da sokak köpeği terörü yaşanıyor. Ülkenin en kalabalık şehri olan Karaçi’de başıboş köpekler son 24 saat içinde tam 59 kişiye saldırarak yaralanmalarına yol açtı.

Karaçi’de yerel yöneticilerin sokak hayvanlarıyla mücadele konusunda yetersiz kaldığı uzun süredir dillendirilirken yaşanan bu son olay bardağı taşırdı. Halkın protesto gösterilerine hazırlandığı belirtilirken bazı Pakistanlıların sokak hayvanlarını öldürmek için sokaklarda sürek avı başlattığı ifade edildi. Yaralananlar hemen hastaneye koşarken asıl sorun ise köpeklerin birçoğunda kuduz hastalığının bulunması.

TÜM KÖPEKLER ÖLDÜRÜLEBİLİR

2019 yılında resmi rakamlara göre şehirde köpek saldırısı sonucu kuduz hastalığından ölenlerin sayısı 19. Ancak resmi olmayan olaylarla birlikte bu rakamın 50’yi geçtiği belirtiliyor. Ülkedeki hayvan saldırılarının yüzde 99’unu sokak köpekleri gerçekleştirirken hükümetin şu günlerde konu ile ilgili radikal kararlar alması gündemde. Ülkede uzun süredir tüm sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürülmesi tartışılıyor. Hayvan severler buna şiddetle karşı çıkarken mağdur insanlar hükümetin bu adımında yanlarında olacağını diye getiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.