Huawei’nin Yeni Telefonu Satışa Sunuluyor!

Huawei’nin yeni 5G telefonu olan Huawei Mate 20 X 5G, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya gibi ülkelerde satışa çıkıyor.

Huawei’nin yeni telefonu sınırlı sayıda pazara geliyor. Android telefon üreticisinin geleceği konusundaki belirsizlikler devam ederken, Temmuz ayının sonunda yeni cihazın bazı ülkelerde piyasaya sürüleceği ortaya çıktı. Yeni cihaz Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya gibi ülkelerde Temmuz ayı içerisinde satışa sunulacak.

Yeni cihazın 7.2 inç ekranı ve kameraları önceki modelin aynısı olacak. Ancak, 5G özelliği cihaza yeni eklendi. Bunun yanında batarya 4.200 mAh’dan 5.000 mAh’a yükseltildi. Ram ise 6 GB’tan 8 GB’a ilerletildi ve depolama alanı 128 GB’tan 256 GB’ta çıkarıldı.

İNGİLTERE TARAFINDAN DA YASAKLANMIŞTI

Google’ın Huawei’yi askıya almasıyla birlikte, birçok ülkede yeni cihazın ne zaman çıkacağı belirsiz. İngiltere’de Huawei, Haziran ayında pazara sunulmayı planlamıştı ama şirket, daha sonra İngiltere’deki 5G lansmanlarından çıkarıldı. Şimdilerde Trump yönetiminin Huawei üzerindeki kısıtlamaları hafifleteceği konusunda bazı işaretler olsa da, şirketin geleceği konusunda kullanıcıların kafasındaki soru işaretleri devam ediyor. ABD’li yetkililer, Huawei’ye olan ambargonun biraz daha devam edeceğini ancak, ABD’deki şirketlerin, “ABD’nin ekonomik çıkarlarını koruduğu sürece” Huawei ile ticaret yapılmasının serbest olacağı üzerinde duruyorlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı