adplus-dvertising

Huawei’den 5G Hamlesi

2 Eylül 2019, 16:02 tarihinde eklendi
Çin merekzlİ teknoloji üreticisi Huawei, ABD yaptırımlarına karşı, 5G hamlesi yaptı. Rusya'da 5G denemesi yapmak için Rus telefon operatörü MTS ile bir araya gelen Huawei, Moskova ile Kronshtadt şehirleri arasında yüksek hızlı internet ağı kurmayı deneyecek.
Takip et
Huawei’den 5G Hamlesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haziran ayında St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda Çin Lideri Jinping ve Rusya Lideri Putin arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde Moskova ve Kronshtadt şehirlerine 5G ağı kurulmasına başlandı. Bu ağ sayesinde internet erişim hızının yüksek oranda artacağı, ulaşımın ve şehirdeki internet ağı kalitesinin artacağı bilgisi verildi.

ABD’nin ambargo uyguladığı marka, Google’ın Android sistemini yasaklaması hamlesi ile de darbe almıştı. Bu olayların akabinde Huawei, Rus işletim sistemi Aurora’yla anlaşarak işletim sistemini Android’ten çıkarmıştı.

FULL HD FİLMLER 1 DAKİKADA İNDİRİLEBİLECEK

Huawei’den yapılan açıklamalarda, şehre kurulacak 5G ağının ilerleyen süreçte daha da gelişeceği ve 2025 yılında internert trafiğinin Moskova’da yedi kat artacağını tahmin ettikleri ifade edildi. Bir başka açıklamada ise, 5G’nin telefon görüşmelerinde hologram teknolojisini de beraberinde getirebileceği ve ulaşımda sürücüsüz araçlar görülebileceği bilgisi verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.