Huawei Nova 5T’nin Fiyat ve Özellikleri Duyuruldu

Huawei, daha önce de söylediği gibi yaptı ve yeni telefonu Nova 5T’yi Malezya’da düzenlediği etkinlikle tanıttı. Tanıtımda fiyat ve özellikler de ortaya çıktı.

Huawei, daha önce de söylediği gibi Nova 5T telefonunu Malezya’da düzenlediği organizasyonla meraklılarına duyurdu. Organizasyonda telefonun en çok öne çıkan özellikleri dev ekranı, 8 GB RAM’i ve 4 sensörlü arka kamera sistemi oldu.

Akıllı telefon üreticileri, her maddi seviyeden müşteriyi kazanmak için mücadele veriyor. Huawei’nin son tanıttığı telefon olan Nova 5T’de bunlardan birisi. Telefonun 6,39 inçlik ekranı, Full HD+ LCV olarak üretildi. Ön kameranın ise 32 megapiksel olacağı belirtildi. Öte yandan arka kamera bölümünde, 48 megapiksellik bir ana kamera, geniş açı sensörü olarak kullanılacak olan 16 megapiksellik bir kamera, 2 megapiksellik bir portre kamerası ve 2 megapiksellik bir makro kamera bulunuyor.

FİYAT – PERFORMANS TELEFONU

Telefonun yan tarafında bulunan bir parmak izi sensörü var ve telefonu açıp kapatmak buradan yapılıyor. Öte yandan telefonun 3500 mAh bataryaya sahip olacağı da açıklandı. Yarım saatlik bir şarj etmeyle yüzde 50 şarj oranına ulaşılabiliyor. Huawei Nova 5T’nin hafızası ise 128 GB olarak açıklandı. Telefonun fiyatı ise, düşük segmentteki müşteriler için gayet uygun. Tabii bu durum kurlardan dolayı Türkiye için geçerli olmasa da, Huawei’nin düşük ekonomideki ülkeler için çıkardığı telefon 379 dolar yani, 2206 Türk lirası olarak piyasaya sürülecek. Yeni cihaz 29 Ağustos tarihinde ön siparişe açık hale gelecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı