Huawei niyeti bozdu! TV ve bilgisayarlar 5G uyumlu olacak

Dünyanın en iyi 4 akıllı telefon üreticisi ve satıcıları arasında olan Huawei, akıllı telefon pazarından aldığı güç ile birlikte büyük markalara kafa tutuyor. Şirket bu yıl ve gelecek yıl için yol haritasını tamamladı. 5G uyumlu televizyon ve bilgisayarların kısa zaman içerisinde tanıtılacağı bilgisi teknoloji camiasında geniş yankı buldu.


Huawei niyeti bozdu! TV ve bilgisayarlar 5G uyumlu olacak

Çin’in en önemli akıllı telefon markalarından bir tanesi olan Huawei, bomba bir haber ile karşımıza çıktı. Çinli kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre 1988 yılında ilk faaliyetini yapan firma 2019 yılından itibaren ürettiği her akıllı cihaza 5G desteği getirecek. Dünya üzerinde bunu yapan ilk firma olacak Huawei, gelecek zamanda üreteceği bilgisayarlar ve televizyonları da 5G uyumlu yapacak. Çinli uzmanlara göre Huawei dünyada bir ilk olacak olan 5G uyumlu akıllı televizyonunu bu yıl içerisinde online olarak bütün dünyanın gözü önünde satışa çıkaracak.

BÜYÜK MARKALARIN ÖNÜNE GEÇTİ!

Huawei özellikle Türkiye’de akıllı telefon denince akla gelen ilk markalar arasında girdi. Samsung ve Apple gibi dev firmaların sattığı fiyatlara akıllı telefon sattığı halde başarılı olan firma, yeni dönemde yine aynı firmaların liderliklerini elinde tuttuğu bilgisayar ve televizyon işine girecek. Bu konuda da çok farklı bir konsept ile karşımıza çıkacak olan Çin’in en büyük teknoloji firması Huawei, tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi 5G uyumlu televizyon ve bilgisayarları uygun fiyata satacak. Ayrıca sizlere bir sır verelim; Huawei kendine ait 8K çözünürlüğe sahip televizyon üzerinde çalışıyor.

GÜCÜNÜ AKILLI TELEFON PAZARINDAN ALIYOR

Huawei akıllı telefon pazarında en çok akıllı telefon satan 4 firma arasına girdi. Samsung ve Apple gibi firmalarla aynı kategoride olan Huawei, faaliyet gösterdiği dönemler arasındaki en iyi yıllarını yaşıyor. Gücünü akıllı telefon sektöründen alan firmanın ürettiği üstün donanıma ve özelliğe sahip uygun fiyatlı akıllı telefonlar köfte ekmek gibi satılıyor. Eskiden Apple mağazalarında gördüğümüz kuyruklar artık Huawei mağazalarında oluyor. Akıllı telefon pazarında liderliği almak isteyen firmanın tek güvence kaynağı olan akıllı telefon pazarından çıkması durumunda ciddi bir çöküşe girmesi yeni planlarını riske atabilir ki şirket bu sebeple yeni ürünlerini stoklara sokmaya çalışıyor. 5G uyumlu bilgisayar ve telefonlar bu ürünlerden bazıları olacak.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Huawei’ye bir darbe daha! Play Store desteğine son verildi

Huawei’ye bir darbe daha! Play Store desteğine son verildi

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei'ye sadece ABD yönetiminden sonra Google'dan da darbe geldi. Play Store desteği resmen sonlandırılan Huawei'ye dair bu haberimizi okumadan geçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.