Hrant Dink Vakfı tehditçilerinden ikincisi de yakalandı!

Hrant Dink Vakfı'na yapılan ikinci tehdit ile ilgili İstanbul Başsavcılığı harekete geçti. Şüpheli ya da şüphelilerin tespiti için soruşturma işlemlerine başlanıldı. Şüpheli E.B. İstanbul'da yakalandı. Bir müddet ABD'de yaşayan şüphelinin çok sayıda suç kaydı çıktı. İşte Sabah'tan Nazif Karaman'ın özel haberinin detayları...

Hrant Dink Vakfı avukatlarından Fethiye Çetin, Vakfa dün gece (31 Mayıs) bir tehdit mesajı daha geldiğini belirtti. Çetin, “Bu saldırıların münferit olmadığının bir öbür göstergesi ise saldırıların devam etmesidir. Vakfın mail adresine dün gece yeni bir tehdit maili yollandı” şeklinde konuştu.


ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI ÇIKTI!

Hrant Dink Vakfı’na mesajla yapılan ikinci tehdit hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Şüpheli ya da zanlıların tespiti için soruşturma işlemlerine başlanıldı.

Şüpheli E.B. İstanbul’da yakalandı. Bir süre ABD’de yaşayan zanlının çok sayıda suç kaydı çıktı.

NE OLMUŞTU?

Hrant Dink Vakfı, internet siteleri üstünden 29 Mayıs’ta yaptığı açıklamada 27-28 Mayıs tarihlerinde kendilerine e-mail yoluyla ölüm tehditleri geldiğini duyurmuştu. Tehditlere birçok kesim tepki gösterirken; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tehdit içerikli e-postayı yollayan kişinin yakalandığını duyurdu.

İlerleyen saatlerde vakfa tehdit içerikli elektronik posta gönderilmesine ilişkin 25 yaşındaki H.A. adlı şahısın Konya Selçuklu’da gözaltına alındığı açıklandı.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul’a getirilen şahıs savcılık ifadesinin sonrasında çıkarıldığı mahkemece “zincirleme biçimde kişinin kendisini bir hale koyması suretiyle imzasız mektupla yahut özel işaretlerle tehdit” suçundan tutuklandı.


Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı