Hostesler, Kullanılmış Taytlarını İnternet Üzerinden Satışa Çıkardı

İngiltere’de bazı hosteslerin kullanılmış taytlarını satışa çıkarması ülkede tartışma yarattı. Bazı kesimler bunu normal karşılayıp eğlenceli bulduklarını belirtirken, bazı kesimler de hosteslerin bu davranışını sert bir dille eleştirdi.

İngiltere’de gündem hosteslerin taytları… Ülkede gelirlerinin yetersiz olmasından dert yanan bazı havayollarına ait hostesler, ilginç bir yönteme başvurdu. Kullanılmış taytlarını internet siteleri aracılığıyla satışa çıkartan hosteslerin bu hareketi ülkede yaşayanları ikiye böldü. Karşı çıkan da var, destekleyen de…

RUSYA’YA DA SIÇRADI

Bazı kesimler hosteslerin bu davranışını eğlenceli buldukları belirtirken, bazı kesimler de hostesliği cinsel obje haline getirdiğini belirterek bu davranışı sert bir dille eleştirdi. Hosteslerin kendi üzerlerinde fotoğrafladıkları taytlar, kısa sürede büyük ilgi gördü. Ortalama 10 ila 20 euro arası satışa konan taytlar, kısa sürede tükendi. İngiltere’deki bu uygulamanın ilgi görmesi Rus hostesleri de harekete geçirdi. Rus hostesler de kullanılmış taytlarını çeşitli internet siteleri aracılığıyla satışa çıkardı.

GÖZLER HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDE

Bu geleneğin önümüzdeki günlerde diğer ülkelere de sıçraması ekleniyor. Havayolu şirketlerinin konuyla ilgili bir yasak getirip getirmeyeceği ise merak konusu. Kullanılmış taytları üzerinden gelir elde etmeye başlayan hosteslerin bu davranışı, kadın haklarını savunan derneklerin pek hoşuna gitmeyeceğe benziyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı