Hortum 10 Dakikada Ağaçları Kökünden Söktü

Kırıkkale'de etkili olan hortum hayatı kabusa çevirdi. 10 dakika süren kabusta asırlık ağaçlar kökünden söküldü, tarlalar kullanılamaz hale geldi.

Hortum 10 Dakikada Ağaçları Kökünden Söktü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçanadolu kenti Kırklareli’nde kabus gibi dakikalar yaşandı. Meydana gelen hortum asırlık ağaçları köklerinden söktü, tarlaları yerle bir etti.

Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı köyünde 10 dakika etkili olan hortum, dev kavak ağaçların kökünden söktü, ayçiçeği ekili tarlalara büyük zarar verdi. Kabusu yaşayan vatandaşlar, 36 yıl önce de aynı bölgede hortum meydana geldiğini belirterek, büyük korku yaşadıklarını söyledi. Köyün eski muhtarı Ali İnan, afetten önce Hava Radar Gözlem İstasyonu’ndan kendisinin arandığını belirterek, Köyde anormal bir şey var mı’ diye sordular. Bende yerleşim alanların da yok dedim. Bu aramadan sonra hortum meydana geldi” ifadelerini kullandı.

DEHŞET DOLU ANLARI ANLATTI

Köylülerden Sami Çetin, hortumun şiddetli yağmurun ardından geldiğini belirterek kabusu şöyle anlattı: Pınarhisar tarafından gök kararmasıyla köyün üzerine doğru dev hortum geldiğini gördüm. Rüzgarın esmesiyle hortum köyün dışına kavakların ve tarlaların olduğu bölgeye doğru yön değiştirdi. Dev hortum çok büyüktü. Hortum insanın kucaklayamayacağı dev ağaç gövdeleriyle birlikte yerinden söktü. Ayçiçeği tarlalarını ise olduğu gibi yere serdi. Çok büyük bir afetti dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.