Hong Kong’ta İsyan Ateşi Dinmiyor

Çin’in özerk bölgelerinden olan Hong Kong’da vatandaşların ”Suçlu iadesi” yasasına karşı başlattığı protestolar bütün yasaklara rağmen 13. haftasında da devam ediyor.

Hong Kong’da 13 haftadır devam eden hükümet karşıtı protestolar şiddetini arttırarak devam ediyor. Çin’in özel idari bölgesi olan Hong Kong’da vatandaşlar, suçluların Çin’e iadesini içeren yasayı şiddetle reddetmekte ve protestolar bu noktadan hareketle devam etmekte. Hong Kong Hükümeti’nin aldığı bütün tedbirlere rağmen devam eden gösterilere polis müdahalesi şiddetli bir şekilde devam ediyor.

BÜTÜN YASAKLARA RAĞMEN MEYDANLARDALAR

31 Ağustos günü yapılması planlanan ve 2 hafta öncesinden ilan edilen protesto yürüyüşü, polis önlemleri sonucunda iptal edildi. Hükümetin kitlesel yoğunluk ve kargaşa olma ihtimali taşıdığı gerekçesiyle iptal ettiği ve tedbir aldığı yürüyüş emniyet güçlerince engellendi.

HONG KONG’A ÖZGÜRLÜK SLOGANLARI YÜKSELDİ

Protesto gösterileri boyunca eylemciler ilahiler söyleyerek kilise önlerine akın etti. ”Hong Kong’a özgürlük içi yürü!” sloganlarının atıldığı eylemlerde Budist ve Hristiyan topluluklar beraber yürüdüler. Geleneksel kıyafetli kişiler kilise önlerinde eylemcileri dinleyerek onlara motivasyon vermek istediler.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı