Hong Kong Yine Yangın Yeri

Hong Kong’da hafta sonu protestolar devam etti. Göstericiler ile polis arasında yaşanan çatışmalarda çok sayıda gösterici yaralandı.

Hong Kong’da yakalanan suçluların Çin’e iadesini sağlayacak olan yasa tasarısı yüzünden başlayan gösteriler bu hafta sonu da devam etti. Yasa tasarısının geri çekilmesine rağmen devam eden gösteriler, Hong Kong’un Çin’e karşı bir baş kaldırısı olarak görülüyor.


Hong Kong’da haftalardır olduğu gibi bu Pazar günü de protestolar düzenlendi. Göstericiler ile polis arasında yine çatışmalar çıktı. Hong Kong polisinin basınçlı su ve göz yaşartıcı gaz kullandığı gösterilerde, çok sayıda protestocu yaralandı. Göstericiler ise polise molotof kokteyli ile karşılık vermeye başladı.

ÇİN’E KARŞI BİR BAŞKALDIRIYA DÖNÜŞTÜ

Bu Pazar günü de devam eden gösterilere genç – yaşlı demeden binlerce kişi katıldı. Bir yasa tasarısı ile başlayan gösteriler, şu anda Çin’e karşı bir başkaldırı haline geldi. Protesto gösterilerine katılan çok sayıda Hong Kong vatandaşı, Çin’in artan baskılarına karşı eylemlerin devam etmesini ve bu eylemler sonucunda Çin baskısından kurtulabileceklerini düşünüyorlar.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı