Holo Coin Nedir? Holo (HOT) Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Holo Coin HOT fiyatının yükselişi sürüyor. HOT. Holo coin, blok zinciri teknolojisinin kullanılmasını gerektirmeyen DApp'leri geliştirmek için bir çerçeve olan Holochain kullanılarak oluşturulan merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası dağıtılmış bir platformdur. Holo Coin nedir? Güncel Holo (HOT) Coin yorum ve grafiği Neden Yükseliyor?
Takip et
Holo Coin Nedir? Holo (HOT) Hakkında Bilinmesi Gerekenler?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son zamanlarda kripto para borsasındaki hareketlilik coinlerin çeşitliğinde de söz konusu. Giderek yükselen kripto para birimi Holo Coin’de ise son durum yatırımcısını güldürüyor. Peki Holo Coin (HOT) nedir?

HOLO COİN NEDİR?

Holo, blok zinciri teknolojisinin kullanılmasını gerektirmeyen DApp’leri geliştirmek için bir çerçeve olan Holochain kullanılarak oluşturulan merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası dağıtılmış bir platformdur.

Holo’nun amacı, Holo ağ katılımcıları tarafından internette barındırıldıkları için DApp’lere kolayca erişilebilen bir ekosistem ve pazar sunan daha geniş internet ile Holochain kullanılarak oluşturulan uygulamalar arasında bir köprü görevi görmektir.

Holo ağı, aktif olarak test edilen ve ev sahiplerine hizmetleri için ödeme yapmak üzere bir muhasebe sistemi görevi görecek olan HoloFuel adlı bir belirteç kullanılarak kolaylaştırılacak . 2018’de proje, bir ERC-20 jetonu, HOT – aynı zamanda HoloToken olarak da bilinir – lansmandan sonra HoloFuel için kullanılabilecek bir “IOU” olarak basıldı.

Holo hala geliştirme aşamasındadır ve 2021 yılına kadar açık alfa ve beta testi için başlatılması bekleniyor .

HOLO FUEL NEDİR?

Holo Fuel, Holochain ağında kullanılması için“asset-backed” (Varlığa dayalı) olarak tasarlanan bir tür para birimidir; ancak Holochain Holo Fuel’i bir para biriminden ziyade sistemi ayakta tutacak olan hosting sistemini satın almak için veya hizmet verenleri ödüllendirmek için kullanılacak olan bir hesap birimi olarak tanımlamaktadır. Holochain ağı aktifleştiğinde ağ içinde Holo Fuel kullanılacak ancak borsalarda yapılacak olan işlemler yine Holo Token ile yapılmaya devam edilecektir.

HOLO’NUN KURUCULARI KİMLERDİR?

Holo , her ikisi de deneyimli sözleşmeli kodlayıcılar olan Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu . İkili , proje üzerinde çalışmaya ilk olarak Aralık 2016’da, gelecekteki P2P ekonomisini güçlendirmek için tasarlanmış bir araç ve teknoloji geliştiricisi olan MetaCurrency Projesinin bir parçası olarak başladı .

Holo, kısmen, ikisinin daha önce üzerinde çalıştığı DApp’ler için kooperatif bir P2P çerçevesi olan Ceptr’den sonra modellenmiştir.

Brock, 100’den fazla alternatif para birimi çözümü de dahil olmak üzere topluluk oluşturma araçları geliştiren bir şirket olan Geek Gene’nin kurucusu olarak alternatif para birimi sistemlerini kodlama konusunda önceden deneyime sahiptir. Ayrıca sosyal girişim inkübatörü Emerging Leader Labs’ın kurucularından oldu ve açık kaynak eğitim “başlangıç  kiti” Çevik Öğrenme Merkezleri kurdu.

Mart 2019’da Brock, Yeni Zelanda merkezli Edmond Hillary Bursu’nun bir üyesi seçildiHarris-Braun, 1988’de tam zamanlı programlamaya başladı ve bir eşler arası iletişim yazılımı geliştiricisi olan Glass Bead Software’in kurucusu ve Brock ile birlikte Emerging Leader Labs’ın kurucu ortağıdır.

2003 yılında, bir serbest yazılım geliştirme ve danışmanlık firması olan Harris-Braun Enterprises’ı kurdu. Ayrıca Schumacher Center For New Economics’in danışma kurulunda görev yaptı .

HOLO’YU BENZERSİZ YAPAN NEDİR?

Yeşil kağıda” göre Holo, kripto teknolojisi dünyasını temsil eden Holochain ile günlük kullanıcılar arasında bir köprü görevi görecek şekilde tasarlandı . Proje, ana akım kullanıcılar için internette P2P uygulamalarını barındırma yeteneği de dahil olmak üzere, “kripto uygulamaları ve para birimleri manzarasında büyük bir değişim sağlayacağını” söylediği birkaç yeniliğin altını çiziyor.

Holo ağı , Holochain kullanılarak oluşturulan DApp’ler için depolama ve işlem gücü sağlayan bir dizi ana bilgisayara dayanır . Sunucular ya otomatik arka planda çalışırken Holochain tabanlı DApps için ekstra işlem gücü ayırdığı kendi bilgisayarına yazılım yükleyen, ya da böyle bir şekilde özel bir makineyi çalıştırmak .

Buna karşılık, ana bilgisayarlara özellikle mikro işlemler için tasarlanmış bir jeton olan HoloFuel ile ödeme yapılır. HoloFuel’in tasarımının , Holo ağının milyarlarca eşzamanlı işlemi işlemesine izin vermesi bekleniyor.

Projenin iş planı, uygulama barındırma üzerindeki amaçlanan etkisini sırasıyla taksi ve otel endüstrilerindeki Uber ve Airbnb ile karşılaştıran bir P2P ekosistemi oluşturmaya odaklanıyor. Holo şarj onun gelir modeli doğrudan ağ üzerindeki uygulamalar ve konukçu sayısı artan bağlıdır, böylece HoloFuel işlemler üzerinden ücret.

Holo Coin Nedir? Holo (HOT) Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

DOLAŞIMDA NE KADAR HOLO HOT VAR?

Holo , Mart 2018’den Nisan 2018’e kadar bir “ilk topluluk teklifi” düzenledi. Nihayetinde, 133,2 milyar SICAK (% 75) halka açık satış ve 44,4 milyar SICAK (% 25) ayrılmış olmak üzere, talep tarafından belirlenen bir süreçle 177,6 milyar SICAK basıldı ekip ve şirket için. Takım jetonları hak kazanma veya kilitlenme dönemlerine tabi değildi .

HoloFuel başlatıldığında, HOT tokenleri HoloFuel tokenleri için bire bir oranında takas edilebilecek. Ocak 2019 yılında Holo belirtti takas SICAK yerine HoloFuel sahiplerine likidite sağlamak için bir rezerv para birimi olarak tutulacak, bunun yerine derhal yakılarak söyledi.

HoloFuel edecek hiçbir bilgisi tedarik sınırı. Aksine, dinamik olacak ve kullanıcıların negatif bakiyelere sahip olmasına izin veren bir kredi sistemi içerecek şekilde tasarlanmıştır . Arz, talebe göre ve negatif ve pozitif bakiyeleri olan kullanıcılar arasındaki ilişkiler değiştikçe, algoritmik olarak kontrol edilecek , daralacak ve genişleyecektir.

Holo, bunun, token fiyatlarının vahşi, spekülatif fiyat dalgalanmalarına maruz kalmak yerine, an be an nispeten sabit kalmasına neden olmayı amaçlıyor.

HOLO GÜVENLİ Mİ?

Holo ağı, merkezi internet ile geleneksel blockchain teknolojisine dayanmayan Holochain arasında bir köprü görevi görür. Bu nedenle, ağlarının güvenliğini sağlamak için küresel fikir birliğine güvenmiyor .

Bunun yerine, her DApp kendi doğrulama kurallarına ve kriptografik olarak imzalanmış kayıtları depolayabileceği yerel bir hash zincirine sahiptir. Veriler birden çok düğüm üzerinden iletildiğinde, rastgele eşler doğrulayıcı görevi görür, verileri alır ve doğru kuralları izlediğini doğrular.

Doğrulayıcılar, birbirleri arasında iyi verileri paylaşmak ve kötü veriler konusunda uyarmak veya kötü aktörleri kara listeye almak için bir dedikodu protokolü kullanır.

Geliştirme ekibine göre Holo, herhangi bir işletmeye çok fazla güç vermenin getirdiği riskleri azaltmak için olabildiğince merkezi olmayan bir şekilde tasarlandı . Ana bilgisayarlar ve uygulamalar arasındaki bağlantı uçtan uca şifrelenmiştir ve Holo, küresel olarak dağıtılmış bir sunucu ağı kullanır.

HOLO (HOT) NEREDEN SATIN ALINIR?

HOT, diğerleri arasında Binance , Bitrue , ProBit Exchange ve MXC.COM gibi kripto para borsalarında satın alınabilir . ABD doları ve euro gibi itibari para birimleri, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi kripto para birimleri ve stabilcoin Tether (USDT) gibi spot piyasalarda işlem görebilir .

Holo Coin Nedir? Holo (HOT) Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

HOLO (HOT) NEDEN YÜKSELİYOR?

Türkiye’de inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip olan Holo (HOT), yine rekor tazeledi. Uzunca bir süreden beri yerinde sayan Holochain‘in son 1 ayda ise tam olarak rekor üzerine rekor kırdığı görülüyor. Peki HOT fiyatı tam olarak neden yükseliyor ve hedef ne?

HOT/USD işlem çiftine bakıldığında bunun 30 günde %340, 14 günde %67, 7 günde %56 ve 24 saat içerisinde %27 yükseldiği görülüyor. HOT fiyatının yükselişi aslında direkt olarak fiyat grafiğinden de net bir şekilde görülebilmekte. Böyle bir yükselişin arkasında ise oldukça makul sebeplerin olması gerekiyor.

HOT fiyatının yükselmesinin arkasındaki en önemli sebep altcoin sezonu olarak ön plana çıkıyor. Genel olarak neredeyse bütün altcoinlerin yükseldiği son aylarda yerinde sayan ve yaprak kıpırdamadığı HOT grafiği, sonunda hareketlendi. Yatırımcı kitlesinin uzun süredir elinde tuttuğu HOT fiyatının bu yükseliş ile daha fazla FOMO oluşturduğu da bilinen bir gerçek.

Tabii ki fiyatın yükselmesinin arkasındaki tek sebep FOMO ve altcoin sezonu değil. Buna ek olarak kısa süre önce ABD’den alınan patent de tam olarak katalizör etkisi yarattı ve ilk yükselişin hızla gerçekleşmesini sağladı. Holo ağının blockchain ağı olmaması ve proje ekibine göre BTC, ETH, DOT ağlarından çok daha üstün olduğu iddiası ise bu yükselişe katkı sağlıyor.

HOLO COİN YORUM

Holochain (HOT), kripto sektöründe sınırlayıcı bir faktör olabilecek ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm sağlamayı hedefliyor. Holochain, büyük şirketleri ve aracıları ortadan kaldırarak verileri ve gizliliğin kontrolünü insanlara geri vermek istiyor.

Bunu başarmak için dağıtılmış bir eşler arası barındırma platformu olan Holo, web ile Holochain uygulamaları arasında bağlantı görevi görür. Holochain, bu teknolojiyi uygulamalara bir web tarayıcısında erişebilen kullanıcılara sunmak istiyor. Bunun yapılması gerekiyorsa, teknolojinin geniş ölçeklenebilirliğe, yüksek hızlara sahip olması ve aynı zamanda finansal olarak da uygun olması gerekir. Holochain’deki ekip, bu hedefe ulaşma yolunda olduklarına inanıyor.

Sürecin bir parçası olarak Holochain, HoloPorts üzerinde çalışan Elemental Chat adlı bir uygulama başlattı. Ekip ayrıca web kullanıcılarının HoloPort aracılığıyla Elemental Chat’te oturum açmasına olanak sağlamayı planlıyor. Bu, protokolün ölçeklenebilirlik iddialarını teste tabi tutacak ve projede daha fazla ince ayar yapılmasına yardımcı olacaktır.

Ekip ayrıca, gelecekte aşamalı olarak piyasaya sürülecek Holo ürün grubunun yaklaşan kilometre taşlarındaki ilerlemeyi de özetledi. Ekibin verdiği sözleri yerine getirmesi durumunda protokol yatırımcının dikkatini çekebilir.

Holochain DHT’ler torrent paylaşımları gibi yorumlanabilir ancak torrent sisteminde eşler çevrim dışı olduğunda veri paylaşımı durur. Bunun yerine Holochain DHT’si eşler çevrim dışı olsa bile node’lar sayesinde veriyi canlı tutar, diğer katılımcılar bu veriye ulaşabilir. Ayrıca Holochain kurallarından dolayı torrent’te olduğu gibi zararlı dosyaların ağa yüklenmesinin önüne geçilir.

Ayrıca fikir birliği mekanizmalarını işlemek için eşler arası ağ kullanan merkezi olmayan bir uygulama platformu olarak yorumlanabilir. Holochain’de temelde ağdaki her aygıtın bağımsız çalışması sağlanır ve yalnızca gerektiğinde verilerin kullanıcılar tarafından onaylanması veya üzerinde anlaşılması gerekir. Bu durum Holochain dapps uygulamaları için daha yüksek ölçeklenebilirliğe sahip olma anlamına geliyor.

HOT Coin Yorum
Ortak verilerin merkezi kontrol olmadan paylaşılması HOT Coin’in en önemli özelliği şeklinde yorumlanabilir. Örneğin gelecekte tamamen merkezsiz bir Wikipedia hayal edilebilir. Bildiğiniz gibi Facebook kullanıcı verilerini kullanıyor ya da satıyor, Holochain ile arada Facebook gibi bir aracı olmadan sosyal ağ yaratılabilir. Şu anda Holochain tabanlı Clutter adında Holochain Twitter benzeri bir uygulama bulunuyor. Holochain tedarik zincirleri ve şirket içi bilgi paylaşımında kullanılabilir, kullanıcı ulaşımlarının eşit olduğu eşten eşe (P2P) uygulamalar çalıştırabilir. Holochain CEO Mary Camacho bu konuyu sıklıkla vurgulayarak merkezsiz veri ve bilgi paylaşımı konusunda çalışmaların devam ettiğini vurguluyor.

Holochain Geleceği
Holochain’in gizlilik gerektiren işlemlerde kullanılması önerilmiyor çünkü veriler bütün DHT ile paylaşılıyor. HOT Coin geleceğine bakıldığında TOR gibi anonimlik sağlayan uygulamalar geliştirilebileceği ifade ediliyor. Holochain büyük boyuttaki dosyalar için uygun değil çünkü her birim kendi verisini tuttuğu için kimse bir başkasının büyük dosyalarını indirmek istemeyecektir. Son olarak verilerin kesinliğini esas alan ve mantıksal doğruluk ile çalışan uygulamalar yine Holochain’in doğası gereği ağa uygun olmayacaktır.

Holochain Analiz
Geliştiriciler şu anda Holochain’de bildiğimiz token’ların basılmasını önermiyor. Blockchain’de çift harcama gibi sorunlara çözüm küresel konsensüs ile getirildi. Holochain’de yaklaşım daha farklı olmak zorunda, Holochain ekibi para birimi konusunda gelecekte whitepaper yayımlayacağını belirtiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.