Hollywood ayarında bir film “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı”

‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmi sonunda sanatseverlerle buluştu. MEB tarafından da izletilmesi tavsiye edilen filmle ilgili konuşan oyuncu Serdar Gökhan, kısıtlı imkanlarla Hollywood ayarında bir film olduğunu söyledi.

Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre; ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmi önceki akşam Beyoğlu’nda özel gösterimle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın katıldığı gösterimde filmin yapımcısı Mehmet Bozbağ ve filmin oyuncuları katıldı.

4 haftadır vizyonda yer verilen ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filminin yapımcısı Mehmet Bozbağ, “Birçok yerde filmimiz çok beğenildi, mutluyuz. Özellikle tarihi projeler halkımızın alakasını çekiyor. Eserinin beğenilmesi insanı ziyadesiyle mutlu ediyor” derken Mehmet Bozdağ, filmin Avrupa’da vizyonda olduğuna dikkati çekerek, yakın zamanda ABD, Güney Kore, Pakistan ve Endonezya’da da vizyona gireceğini söyledi.

“TÜRK SİNEMASININ YAPILMIŞ EN İYİ FİLMLERİNDEN BİRİ”

Filminde rol alan Yeşilçam’ın usta oyuncularından Serdar Gökhan, tarihi filmle ilgili, “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filmi, Türk sinemasında yapılmış en iyi filmler arasında yer alıyor. Hollywood’daki olanaklar bizde henüz olmamasına karşın o ayarda bir iş çıkardık. İnsanlarımızın bu şekilde gidip izlemesi gerekir ki bu tarz filmlerin devamı gelsin” şeklinde konuştu.

“TARİHİMİZDE YAPILACAK ÇOK DESTANSI İŞLERİMİZ VAR”

Tarihi konuların sinema perdesinde olması gerektiğini belirten usta oyuncu Serdar Gökhan şu ifadeleri kullandı:

ABD, 300 senelik tarihiyle birçok konu üretirken bizim binlerce senelik tarihimizde yapılacak çok destansı işlerimiz var. Bunların yapılması gerekir. Tarihi filmlerde maliyetler çok yüksek, onun için devlet desteği gerekir. Desteklenirse çok daha iyi işler yapabileceğimize inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı