Hollanda’da koronavirüs testinde bu defa toplu eğlence var!

Hollanda’da Covid-19 salgını sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalarından bazı “şanslı eğlence düşkünleri” muaf tutuldu.
Takip et
Hollanda’da koronavirüs testinde bu defa toplu eğlence var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amsterdam’da salgın sebebiyle hafta sonları barlar ve eğlence mekanlarının kapalı olmasına karşın Ziggo Dome isimli gece kulübünde ortalama bin 300 kişi dans pistinin “tozunu attırdı”.

Hepsiyle yasal olan etkinlik esasında hükümetin atacağı normalleşme adımlarına yön verecek bir deney. Yetkililer beş gruba ayırdıkları kişilerin kimilerini yüz maskesi takmak mecburiyetinde bıraktı. Diğerlerindense olabildiğince bağırmaları ve dans etmeleri istendi.

Katılımcıların tümünün üstüne yerleştirilen alıcılar öbür kişilerle ne kadar temas halinde olduklarını kaydetti.

‘Eğlenceli deney’e katılmak için istenen tek koşul ise 48 saat öncesinde Covid-19 testi yaptırmak ve negatif çıkmaktı. Bir de kutlamadan beş gün sonra katılımcıların aynı testi tekrar yaptırması mecburi kılındı.

Hollanda’da koronavirüs testinde bu defa toplu eğlence var!

PROJEYE BÜYÜK İLGİ

Hükümet ve eğlence sektörü tarafından ortak yaşama geçirilen projenin bir parçası olan etkinlik, gece mekanlarında çok sayıda kişinin güvenli biçimde toplanıp toplanamayacağını test etmeyi amaçlıyor.

Birkaç hafta sonra alınacak neticelerin, hükümetin salgın ardından atacağı normalleşme adımlarını etkileyeceği ifade ediliyor.

Projeye ise halk yoğun talep göstermiş vaziyette.

17 bin kişilik bir kapasiteye sahip Ziggo Dome’a gitmek için toplamda 180 bin kişinin müracaatta bulunduğu açıklandı.

Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.