adplus-dvertising

Hollanda’da göstericilere polis köpeği saldırdı!

Hollanda’da polis, Covid-19 tedbirlerini protesto eden göstericilere köpekle ve copla müdahalede bulundu. Polis, köpeklerden biri tarafından ısırılan protestocuya copla vurmayı sürdürdü.
Takip et
Hollanda’da göstericilere polis köpeği saldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki Müze Meydanı’nda Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamaları ve ülkedeki aşı uygulamasını protesto eden göstericilere, polis cop ve köpekle müdahale etti. Polisin sert müdahalesi neticesi polis köpeklerinden biri göstericilerden birinin kolunu ısırdı. Gösterici, bütün çabalarına karşın köpekten kurtulamazken, polis köpeğin ısırdığı göstericiye copla vurmaya devam etti. Gösterici daha sonra kolunu ısıran köpeğin tasmasının polis tarafından çekilmesi ile yüz üzeri yere düşerek hareketsiz kaldı.

Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema ise protestocuların son korona virüs salgını dalgası esnasında halka açık toplantı düzenleme yasağını ihlal etmesinin sonrasında polise Müze Meydanı’nı boşaltma yetkisi veren bir acil vaziyet talimatı yayınlamıştı.

Hollanda’da korona virüs salgınında artan vaka sayıları ve Omicron mutasyonu sebebiyle geçtiğimiz yıl kasım ayında getirilen 3 haftalık kısmi kapanmanın 14 Ocak’a kadar uzatılmasına karar verilmişti. Ülkede geçtiğimiz yıl 28 Kasım’da yürürlüğe giren kısıtlamalar kapsamında kafe, restoran, barlar, tiyatro ve müzeler, mecburi ihtiyaç malzemesi satmayan mağazalar ile öbür halka açık mekanların yerel saatle 17.00’den 05.00’e kadar kapatılması, spor etkinliklerinin seyircisiz yapılması ve mümkün olduğunca evden çalışılması mecburi hale getirilmişti. Ülkedeki mevcut kısıtlamalar kapsamında ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklanmıştı.
Protestolar esnasında şu ana kadar kaç kişinin yaralandığı ve gözaltına alındığı henüz açıklanmadı.

Hollanda’da salgının başlamasından bu yana toplam 3 milyon 165 bin 793 vaka kayıtlara geçerken, virüs sebebiyle 20 bin 957 kişi yaşamını yitirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.