adplus-dvertising

Hollanda’da 4 yaşında çocuk annesinin arabasını kaçırıp kaza yaptı!

Hollanda’nın Utrecht şehrinde dört yaşında bir çocuk annesinin otomobiliyle kaza yaptı. Haberi Instagram’da duyuran polis yetkilileri, Hollandalı Formula-1 pilotu Max Verstappen’e atıfta bulunarak “Geleceğin Max Verstappen’ini bulduk” ifadelerini kullandı.
Takip et
Hollanda’da 4 yaşında çocuk annesinin arabasını kaçırıp kaza yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kimsenin yaralanmadığı olayda, annesinin otomobilini park halindeki iki araca çarpan çocuk, pijaması ve çıplak ayaklarıyla olay yerinden uzaklaşırken çevredekilerin polisi araması neticesi polis ekiplerince korumaya alındı.

Cumartesi günü babası işe gittikten sonra gerçekleşen olay sırasında annesinin uyuduğu; çocuğunsa uyanarak annesinin anahtarını alıp “biraz otomobil sürmek istediğini” anlattığı açıklandı.

Yetkililer, çocuğun yanına gittikten sonra yakınlarda terk edilmiş bir araba gördüklerini ve kontrollerde bunun çocuğun annesine ait olduğunu anladıklarını söyledi.

Hollanda’da 4 yaşında çocuk annesinin arabasını kaçırıp kaza yaptı!

Bunun üstüne annesini arayan yetkililer, çocuğun telefonda annesiyle konuşurken direksiyon çevirme hareketleri yapması üstüne arabayı sürenin o olabileceğini fark ettiklerini açıkladı.

Karakola götürülen çocuğa annesi gelene kadar sıcak çikolata ve bir oyuncak ayı verildi.

Daha sonra annesiyle beraber olay yerine götürülen çocuk, anahtarla otomobilin kapısını açıp aracı nasıl çalıştırdığını ve debriyaja nasıl bastığını gösterdi.

Polis yetkilileri Instagram paylaşımlarında “Neyse ki minik sürücünün macerası küçük bir hasarla neticelendi” şeklinde konuştu ve ebeveynlere otomobillerinin anahtarlarını çocukların erişemeyeceği yerlerde tutmalarını tavsiye etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.