adplus-dvertising

Hollanda, AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen durdurdu!

Oxford Üniversitesi desteği ile geliştirilen AstraZeneca aşısının kullanımı Holanda'da tamamen durduruldu. AstraZeneca aşısı son bir kaç haftadır birçok ülkede yan etkileri sebebiyle tartışma konusu olmuş ve bazı ülkelerde kullanımına ara verilmişti.
Takip et
Hollanda, AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen durdurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hollanda medyasında çıkan haberde, belediyelere bağlı Sağlık Hizmetleri Birliği (GGD GHOR) yetkilisi, gelen raporlardaki yan etkiler ve ölümler nedeniyle AstraZeneca aşısının kullanımının tamamen durdurulduğunu açıkladı.

AstraZeneca aşısı randevularının iptal edildiği söylenen haberde, öbür Pfizer/BioNTech aşısının uygulanmaya devam edileceği aktarıldı.

Haberde, kararın Sağlık Bakanlığı ile Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) ile görüşülerek alındığı kaydedildi.

Bakanlık dün geçici durdurma kararını açıklamıştı

Hollanda Sağlık Bakanlığı ilk olarak 15 Mart’ta, önlem maksatlı AstraZeneca aşısının kullanımının geçici olarak durdurulmasına karar vermişti.

Hollanda, AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen durdurdu!

Hollanda’da 800’den fazla şubesi, çeyrek milyona yakın mensubu olan Hollanda Yaşlılar Kuruluşu (KBO-PCOB) Direktörü Marcel Sturkenboom, AstraZeneca’nın 60 yaşın üstündekilere uygulanmasını eleştirmişti.

Bakanlıktan dün yapılan yazılı açıklamada da AstraZeneca aşısı yapılan 5 kadında yan etkiler görülmesi nedeniyle 60 yaşın altındakiler için bu aşının uygulamasının ikinci defa geçici durdurulduğu açıklanmıştı.

Açıklamada, yaşları 25 ile 65 yaşında olan kadınlardan birinin akciğerindeki kan pıhtılaşması nedeniyle öldüğü bildirilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.