adplus-dvertising

Holanda’da vaka sayıları artınca kapanma süresi uzatıldı!

Hollanda’da Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında tedbirler sıkılaştırılarak, 4 Aralık’ta sona erecek olan kısmi kapanma 2 hafta süreyle uzatıldı.
Takip et
Holanda’da vaka sayıları artınca kapanma süresi uzatıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Covid-19 salgınında vaka sayılarının hızla arttığı Hollanda’da hükümet, salgınla mücadele kapsamında tedbirler sıkılaştırdı. Başbakanı Mark Rutte yaptığı açıklamada, 4 Aralık’ta sona erecek olan kısmi kapanma 2 hafta süreyle uzatıldığını söyleyerek, temel ihtiyaç ürünleri satan işletmelerin 06.00-20.00 arasında, kafe, restoran, kuaför, sinema, tiyatrolar, müze, eğlence parkları ve spor salonları gibi işletmelerin ise 05.00-17.00 saatlerinde hizmet vereceğini söyledi.

Maçların seyircisiz oynanmaya devam edeceğini aktaran Rutte, eczaneler ve akaryakıt istasyonlarının saat kısıtlamasından muaf olduğunu ifade etti.
Yeni tedbirlerin 28 Kasım’dan itibaren uygulanacağını söyleyen Rutte, okullarda yüz yüze eğitimin devam edeceğini ve ortaokullarda maskenin mecburi olacağını ifade etti.

Hollanda’da artan vakalar sebebiyle bugün yoğun bakım ünitelerindeki yatakları boşaltmak için acil olmayan bütün operasyonları ertelemeleri talimatı verilirken, bazı hastalar Almanya’ya nakledildi.

Hollanda’da son 24 saatte 21 bin 278 yeni vakanın belirlenmesi ile toplam vaka sayısı 2 milyon 555 bin 415’e yükseldi. Ülkede son 24 saatte 59 kişinin yaşamını yitirmesi ile toplam can kaybı 19 bin 217’ye ulaştı.

Öte yandan, Hollanda’da yetişkin nüfusun yüzde 85’i Covid-19’a karşı aşılanmış olmasına karşın vaka sayıları artarak devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.