adplus-dvertising

Holanda’da ölüme terk edilen Funda Gök için Türkiye ambulans uçak gönderdi!

Hollanda’da hayat fişi çekilecekken Türkiye’ye getirilen Dilara Şahin’den sonra bu defa de aynı ülkede ölüme terk edilen Funda Gök’e el uzatıldı.
Takip et
Holanda’da ölüme terk edilen Funda Gök için Türkiye ambulans uçak gönderdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye yurtdışında ölüme terk edilen bir vatandaşını daha yurda getirdi. Sağlık skandallarının ardı arkasının kesilmediği Hollanda’da âdeta ölüme terk edilen ve Tilburg şehrindeki evinde karanlık bir odada ölümü bekleyen 35 yaşındaki Funda Gök, Türkiye’den gönderilen ambulans uçakla İstanbul’a getirildi.

Holanda’da ölüme terk edilen Funda Gök için Türkiye ambulans uçak gönderdi!

‘BİZ ERDOĞAN’A İNANDIK, GÜVENDİK’

Giresunlu Gök Ailesi’nin 35 yaşındaki biricik evladı Funda Gök’e geçen sene önce rahatsızlanınca St. Elisabeth Hastanesi’ndeki doktorlar tarafından ‘mide kanseri’ teşhisi konuldu. Aylar sonra ise iddialara göre sende mide kanseri yok denerek evine gönderildi. Dayanılmaz acılar yaşayan ve yediği her yiyeceği kusan Funda Gök, odasına kapandı, trajik bir biçimde sanki ölümünü beklemeye başladı.

Holanda’da ölüme terk edilen Funda Gök için Türkiye ambulans uçak gönderdi!

Aralarında Hollandalılar’ın da olduğu sevenleri zaman zaman Funda’nın evinin önüne giderek sevgi gösterisinde bulunup destek olmaya çalıştı. Fakat pencereye çıkıp yalnızca el sallayabilen genç kadın 10 ay içinde 50 kilodan 30 kiloya düştü. Devamlı mide bulantısı yaşayan ve ağrı kesicilerle kabus dolu günler geçiren Funda’nın ailesi gözlerinin önünde erip giden kızları için Türkiye’den yardım istemeye karar verdi. Aile, başkonsolosluğa müracaatta bulunarak Türkiye’de tedavi talebinde bulundu.

Holanda’da ölüme terk edilen Funda Gök için Türkiye ambulans uçak gönderdi!

Ailenin yardım çığlığı geçen salı günü SABAH Almanya’da manşete taşındı. Ölüme terk edilmiş vaziyetteki Funda’nın aylardır hiçbir şey yemediğini, su dahi içmediğini söyleyen ailesi, hareket edemez vaziyette günlerdir ağrıdan duramayan ve devamlı yatar durumda, yüksek dozaj morfin kullanması gereken kızlarının tekrardan sağlığına kavuşmasını istedi. “Çaresizliğimizden elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Türk hastalar için, “Eğer nefes alabiliyorsa gidin getirin” diyordu. Biz bu çağrıya inandık, güvendik.

“Devletimizin elini bize de uzatacağı günü bekliyoruz” diyen ailenin yardım çağrısına cevap Türkiye’den geldi. Sağlık Bakanlığı lüzumlu protokolleri tamamladıktan sonra Hollanda’ya bir ambulans uçak gönderdi. Funda’yı Eindhoven Havaalanı’ndan ailesinin yanı sıra Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz ve UID Eindhoven sorumlusu Zafer Gültekin uğurladı.

Önceki gün 18.30’da Hollanda’dan ayrılan ambulans uçak gece saatlerinde İstanbul’a ulaştı. Ambulans uçaktan alınan genç kadın tedavisi için Türk doktorlarına emanet edildi. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne götürülen Funda Gök, daha önce yurda getirilen Dilara Şahin ve Faslı iki aylık Yunus bebek gibi Türkiye’de tedavi edilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.