adplus-dvertising

Holanda’da 42 yıllık posta alıcısına yeni ulaştı!

Holanda'da 42 yıl önce gönderilen kartpostal alıcısına anca ulaştırılabildi. Adreste bir problem olmamasına rağmen kartpostalın bu kadar zaman boyunca neden ulaştırılamadığı araştırılıyor.
Takip et
Holanda’da 42 yıllık posta alıcısına yeni ulaştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kartpostalın gönderildiği 64 yaşındaki Ludwina Verhoevan, gönderide imzası bulunan eniştesinin birkaç sene önce öldüğünü söyleyerek, kartın şuanda ortaya çıkmasının “çok özel” olduğunu belirtiyor.

Hollanda Posta İdaresi, adres doğru olmasına karşın, kartpostalın alıcıya neden teslim edilemediğini araştırıyor.

Hollanda medyasına göre, kartpostal, 1980 senesinde Breda şehri yakınlarındaki bir tatil kampından, Lahey yakınlarındaki Nieuw-Vennep kasabasında yaşayan Ludwina Verhoeven için postaya verildi.

Holanda’da 42 yıllık posta alıcısına yeni ulaştı!

Tatil kampından 5 farklı görüntünün yer aldığı kartpostalı, Ludwina Verhoeven’ın kızkardeşi Veronica ve eniştesi Jan gönderdi.

Fakat Ludwina Verhoevan, kartın varlığından hiç haberdar olmadı. Ta ki, geçen hafta, Breda yakınlarındaki Roosendaal posta sınıflama merkezi, “alıcı bulunamadığı” gerekçesiyle kartı, gönderilen adrese iade edene kadar.

İsim değiştirip, yenilenen tatil kampının çalışanları, 42 sene sonra iade edilen kart sebebiyle şaşkınlık yaşarken, konuyu medya ile paylaştı.

Yapılan araştırma neticesi, gönderilen adresin doğru olduğu ve Ludwina Verhoeven’ın hâlâ aynı evde oturduğu tespit edildi.

Kartpostal, 42 senelik gecikmeyle Cuma günü Hollandalı kadına teslim edildi. Kartta imzası buluna eniştesi Jan’ın birkaç sene önce öldüğünü söyleyen Verhoeven, o sebeple bunun çok özel bir sürpriz olduğunu düşünüyor.

Holanda’da 42 yıllık posta alıcısına yeni ulaştı!

Fakat Verhoeven, karttaki adresin doğru olmasına karşın neden daha önce gelmediğini merak ediyor.

Hollanda Posta İdaresi (PostNL) konuyu araştırıyor. Kurumun sözcüsüne göre, “Muhtemelen o zaman kart kayboldu ve bir taşınma yahut tadilat sırasında tekrardan gün yüzüne çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.