Hoca Kızını Okutmak Haramdır Dedi!

27 Eylül 2019, 09:16 tarihinde eklendi
Sosyal medyada bir hocanın vaaz verirken görüntüsü yayıldı. Görüntüde devlet görevlisi olan hoca yaptığı konuşma ile kızların okula gitmesini eleştirdi.
Hoca Kızını Okutmak Haramdır Dedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kullanıcılar tarafından konuşulan videoda bir hoca vaaz verirken kayıt altına alındı. Videoda kızların eğitim hakkı üzerine konuşan hoca, “Kızın sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde yüreğin parçalanmıyorsa, kıyamet günü cehennem seni parçalayacak.” dedi.

Vaazına devam eden hoca, her ailenin evlatları için sevineceği durumları sıraladı ve tüm bunlara rağmen kızlarını cehenneme attıklarını ifade ederek bilinçsiz açıklamalarına devam etti. “Sevindin üniversiteyi kazanınca, ODTÜ’ye Boğaziçi’ne gidince sevindin, doktor olacak mühendis olacak 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin, kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında, kızın yürüyor delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasında gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme.” ifadelerini kullanan hoca, öğrencileri koyunlarla bir tutarak onların üniversitelerde cehenneme atıldığını söyledi.

Kur’an’ın ilk emri ‘Oku’ iken hocanın bu konuşmaları resmen kan dondurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı, hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, konuşmayı yapan hoca açığa almıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.