Hobiden Seri Üretime! Mavi Yumurtaların Tanesini 15 Liraya Satıyor

Manisa’nın Kule ilçesinde bir başarı hikayesi yazılıyor. Emrah Avlağı isimli vatandaş, hobi olarak başladığı süs tavuğu yetiştiriciliğini seri üretime dönüştürdü.

Manisa’nın Kule ilçesinde bir benzinlikte pompacılık yapan Emrah Avlağı, internette görüp merak ederek satın aldığı süs tavuklarından kendisine bir kümes kurdu. Hobi olarak kurduğu kümes giderek büyüyünce, ürettiği yumurtaları satmaya başladı. Şimdi ise seri üretim yapan Emrah Avlağı, organik yumurtalarının tanesini 7 liradan ve süs tavuklarının yumurtladığı mavi yumurtaları 15 liradan satıyor.

Hobiden Seri Üretime! Mavi Yumurtaların Tanesini 15 Liraya Satıyor
‘Ameraucana’ cinsi Kuzey Amerika tavuğu

TANESİ 15 LİRA

Çok kısa bir süre içerisinde kümesindeki tavukların sayısını arttırdığını belirten Avlağı, 4 farklı ırkta tavuk yetiştirdiğini söyledi. Avlağı’nın kümesinde toplam 30 tavuk bulunuyor. Genç girişimci, mavi yumurtacı olarak da tanınan Kuzey Amerika kökenli tavukları da yetiştiriyor. ‘Ameraucana’ cinsi tavuklar kabuğu mavi yumurtalar yumurtluyor. Avlağı bu yumurtaların tanesini 15 liradan satıyor.
Hobiden Seri Üretime! Mavi Yumurtaların Tanesini 15 Liraya Satıyor

MAVİ YUMURTANIN FARKI

Satış yapmanın yanı sıra yumurtalarını komşularıyla da paylaştığını belirten Avlağı, özellikle mavi yumurtaların çok dikkat çektiğini söyledi. Mavi yumurtaların normal yumurtalardan farkını anlatan Avlağı, “Mavi yumurtalarım çok ilgi görüyor. Kendim de mavi yumurtaları yiyorum. Pazardan aldığımız klasik yumurtalardan lezzet farkı var. Mavi yumurtaların diğer yumurtalardan farkı, tatlı bir tadının olması” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı