adplus-dvertising

Hırsızların rahat tavırları kamerada

Kayseri’de polis ekipleri tarafından yapılan ‘Eren-Kapan’ uygulamasında 35 bin 336 kişi sorgulanıp, 34 hırsızlık zanlısı yakalanırken, kameralara takılan hırsızların rahat tavırları ise şaşırttı.
Takip et
Hırsızların rahat tavırları kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği öncülüğünde şehirde vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, sağlanan huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi için Eren-Kapan uygulaması yapıldı. 10-11-12 Haziran’da yapılan ve kent giriş-çıkış uygulama noktalarından başlayarak kent merkezine doğru 24 saat kesintisiz yapılan çalışmada, önceden tespit edilen bölgelerde suç işlenmesinin önüne geçilmesi ve işlenmiş suçların firari zanlıların yakalanabilmesi için şok uygulama yapıldı. Uygulamada, 35 bin 336 şahıs sorgulanıp, 37 bin 418 araç kontrol edilirken, 34 hırsızlık zanlısı ile 39 aranan şahıs yakalandı. Yapılan aramalarda ise, 52 kilo bakır kablo, işyeri tabelası, su pompası ve motoru, oto teybi, mutfak malzemesi, 6 çalıntı oto, 1 çalıntı motosiklet ve 1 hacizli oto ele geçirildi.

Hırsızların rahat tavırları kamerada

Hırsızların rahat tavırları kamerada

Kayseri polisi vatandaşların huzuru için 7/24 mesaide

Öte yandan, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, başta hırsızlıkla mücadele olmak üzere asayişe konu olayların önlenmesine 1 ay içerisinde uygulamalarını sürdürdü. Yapılan uygulamada, 89 bin 972 şahıs sorgulanırken, 73 bin 424 araç kontrol edildi. Uygulamada, 105 hırsızlık zanlısı yakalanırken, bu zanlılardan inşaat malzemeleri, elektronik malzemeler, bakır kazanlar, elektrik kabloları, işyeri tabelası, su pompası ve motoru, oto teybi, mutfak malzemesi ile 9 çalıntı oto, 3 çalıntı motosiklet, 4 bisiklet ile 1 hacizli oto ele geçirildi. Öte Yandan, çeşitli suçlardan aranan 202 kişi de yakalandı.

Hırsızların rahat tavırları kamerada

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.