Hırsızdan Gazeteciye Tepki, “Çek Bu Video Maraş’ı Sallar Düdük!”

Kahramanmaraş’ta hırsızlık suçundan aranan aynı aileden 3 kişi polis tarafından yakalandı. Kadın gazetecilere, “Bu video Maraş’ı sallar düdük” dedi.

Alınan bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kent merkezinde artan hırsızlık olayları ile ilgili inceleme başlattı. Ekipler yaptıkları araştırma sonrası, çok sayıda suç kaydı ve 5 ayrı hırsızlık olayına karıştığı için Fırat D. gözaltına alındı. Gözaltında olan Fırat D.’nin işlemlerinin devam ettiği sırada ekipler, Kahramanmaraş – Gaziantep yolunda 06 plakalı bir araca takibe aldı. Araç içerisinde yapılan incelemeler sonrası Fırat D’nin akrabası olan Sercan D. ve Tamer D. de gözaltına alındı. Yakalanan iki kişinin de sabıka kaydının kabarık olduğu tespit edilirken, Sercan D.’nin hırsızlık suçlarında 9 ayrı dosyadan arandığı ve hakkında 14 yıl 11 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirtildi. Taner D.’nin ise hürriyeti yoksun kılma suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası ile arandığı ortaya çıktı.

Aynı aileden olan 3 şüpheli, hastaneden alınan sağlık raporu sonrası adliyeye sevk edildi. Bu sırada gazetecilerin görüntü aldığı sırada Sercan D., “Çek, bu video Maraş’ı sallar düdük.” dedi. Gazeteci ise buna karşılık olarak, “Yeğeninle birlikte mi hırsızlık yapıyorsun?” sorusunu sordu ve zanlı soruya karşılık olarak, “İyi yapıyorum, merak etme evini de soyarım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı