Hırsıza Uzun Süre Dil Döküp Teslim Olmaya İkna Etti

Adana’da dükkanını soymaya gelen hırsıza uzun süre dil döken iş yeri sahibi, sonunda filmlere taş çıkartacak bir olayın kahramanı oldu.

Adana’da gözüne bir kuyumcu dükkanını kestiren hırsız, gözünü karartarak harekete geçti. Ancak olayın sonucunda hiç de hesaba katmadığı şeyler oldu. Soymak için girdiği dükkan sahibi tarafından ikna edilen hırsız, olay yerine çağrılan ekiplere teslim oldu.

Üçüncü sayfa haberine konu olan kentlerin başında gelen Adana’da bu kez ilginç bir hırsızlık girişimi yaşandı. İsminin Hacı Ali Menekşe olduğu öğrenilen emekli askere ait bir kuyumcu dükkanına giren hırsız, silahı dükkan sahibine doğrultarak paraları ve altınları istedi. Hırsızın ani hamlesi karşısında sakinliğini koruyan dükkan sahibi, soğukkanlı bir üslupla hırsızla konuşmaya çalıştı. İlk başlarda istediği tepkiyi alamasa da konuşmanın devamında hırsızı yumuşatmayı başaran emekli asker, bir süre sonra amacına ulaştı.

SİLAHINI BIRAKTI, TESLİM OLDU

Silahını indirerek teslim olan hırsız, diğer dükkan sahipleri tarafından olay yerine çağrılan ekiplere teslim oldu. Cesareti ve soğukkanlı tutumuyla herkesi kendine hayran bırakan emekli asker, teslim olmaya ikna ettiği hırsıza dışarıda gözcülük yaptığı belirlenen zanlıların adli kontrol şartıyla serbest kalmasına tepki gösterdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı