adplus-dvertising

Hırsız, ihtiyacı kadarını alıp ortadan kayboldu

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir hırsız, işletme sahibin ön tarafta olduğu büfenin yazar kasasından saniyeler içinde 400 TL çaldı. Kasadaki bütün paraları almayan hırsızın dikkatli davrandığı ve parayı götürdüğü anlar kameralara yansıdı.
Takip et
Hırsız, ihtiyacı kadarını alıp ortadan kayboldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, olay, geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi’ndeki bir büfede meydana geldi. Büfeyi işleten Yakup Kayseri (58), havanın sıcak olması nedeniyle işletmesinin ön bölümüne geçti. Bunu fırsat bilen bir şüpheli, büfenin açık bırakılan arka kapısından içeri girdi.

Hırsız, ihtiyacı kadarını alıp ortadan kayboldu

Şüpheli saniyeler içinde açık bırakılan yazar kasadan 400 TL’yi alıp kayıplara karıştı. Kasada paraların olmadığını fark eden Kayseri, izlediği güvenlik kameralarından büfeye hırsızın girdiğini belirledi. Vaziyetin polise bildirilmesiyle hırsızı yakalamak için çalışma başlatıldı.

Dikkatli hırsız

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kasiyerin ön tarafta oturduğu, hırsızın arka kapıdan içeri girdiği ve yazar kasayı açtığı görüldü. Sık sık etrafını kontrol eden hırsız, kasadaki paraların bir bölümünü alıp aynı yerden gittiği anlar kameralara yansıdı. Bütün paraları almayan zanlının bu hareketi ‘insaflı hırsız’ dedirtti.

“Bütün paraları almıyor”

Olayın pazar günü öğle saatlerinde meydana geldiğini söyleyen Kayseri, “İçerisi sıcak olduğu için büfenin ön tarafına oturmaya çıktım. Hırsız bu sırada beni takip ediyormuş. Arka kapıda açık olduğu için büfenin içine giriyor. Açık olan kasadan paramı alıp kaçıyor. Birkaç saniyede 400 TL’yi götürüyor. Öbür paralara dokunmuyor, tüm paraları alıyor” diyerek konuştu.

Hırsız, ihtiyacı kadarını alıp ortadan kayboldu

Hırsız, ihtiyacı kadarını alıp ortadan kayboldu

“Kapı ve kasa kapalı”

Bir süre olayın farkına varamadığını dile getiren Kayseri, “Müşteriye para üzeri verecektim kasaya baktım ama aklıma bir şey gelmedi. Cebimde olduğunu sandım. Sonradan aklıma geldi, ne oldu diyerek güvenlik kameraları izleyince parayı çaldırdığımı anladım. Hırsız eğiliyor, bana bakıyor, yavaşça parayı alıyor ve gidiyor. Kafamı çevirsem sağa, hırsızı göreceğim. Artık kapıyı ve kasayı kapalı tutuyorum” şeklinde konuştu.

“Zamanı var”

Hırsıza seslenen Kayseri, “Çalan arkadaş paramızı geri getirirse şikayetçi olmayız. İhtiyacı olduğu için o an almış olabilir. Ama paramızı geri getirirse şikayetçi olmayacağız. Hala zamanı var. Paramızı getirsin” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.